شناسهٔ خبر: 27204 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

افتتاح یک میلیون واحد مسکن مهر تا پایان سال/ کمک ۲ هزار میلیارد ریالی به تکمیل سایت‌های مسکن مهر کشور

مسکن مهر کرمان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه های مسکن مهر در کشور تا پایان سال جاری به پایان می رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا احمد اصغری مهرآبادی شامگاه سه شنبه در نشست شورای مسکن استان کرمان افزود: وظیفه ما در دولت کمک به اتمام پروژه های مسکن مهر است و نباید پروژه مسکن مهر برای سال بعد باقی بماند.

وی بیان کرد: جلسات شورای مسکن استان به طور مستمر تا زمانی که مردم به خواسته خود برسند تشکیل می شود چرا که خواسته مردم، خواسته دولت است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: مسکن مهر دارای مشکلات زیادی است اما خوشبختانه توانستیم تعداد ۷۵۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل کنیم و به متقاضیان تحویل دهیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با تامین خدمات زیربنایی بتوانیم تا پایان سال این رقم را به یک میلیون واحد برسانیم.

اصغری مهرآبادی اضافه کرد: برای هریک از واحدهای مسکن مهر استان کرمان به طور متوسط ۱۲ میلیون ریال از محل یارانه کمک گرفتیم.

وی گفت: برای امسال هم ۲ هزار میلیارد ریال از محل یارانه به مسکن مهر تخصیص داده شده و در اختیار استانها گذاشته خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکلات محوطه سازی مجتمع های مسکن مهر کرمان افزود: می توانیم از محل فروش زمین ها برای محوطه سازی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی تاکنون در کمک به تعاونی ها مضایقه نکرده است، اظهار کرد: این حمایت ها برای کل استان است و ما نمی توانیم برای هر تعاونی جداگانه حمایت هایی را لحاظ کنیم.

اصغری مهرآبادی همچنین با اشاره به مشکل مسکن خبرنگاران استان کرمان گفت: وزیر راه و شهرسازی دستوری در خصوص واگذاری زمین برای مسکن خبرنگاران کرمان صادر کرده است.

همچنین امروز (سه شنبه) با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در شهرستان سیرجان، ۳ هزار واحد مسکن مهر استان کرمان به طور همزمان افتتاح شد.

۲ هزار و ۲۴۰ واحد از این تعداد مربوط به شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت در شهرستان های کرمان، سیرجان، رفسنجان، زرند، بافت و شهربابک است.

۵۱۰ واحد نیز مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۲۵۰ واحد مربوط به بافت های فرسوده هستند.

یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این ۳ هزار واحد مسکونی هزینه شده که ۷۰۰ میلیارد ریال این اعتبارات از تسهیلات بانکی و بقیه آن آورده مردم است.

نظر شما