شناسهٔ خبر: 27488 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

نشست هم‌اندیشی معاونت معماری و شهرسازی با تشکل‌ها و انجمن‌های غیردولتی برگزار شد/ معماران، شهرسازان، فعالان‌میراث و محیط‌زیست میهمان وزارت راه و شهرسازی

جلسه هم اندیشی نشست هم‌اندیشی معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با تشکل‌ها و انجمن‌های غیردولتی معماری، شهرسازی، محیط‌زیستی و میراثی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست هم‌اندیشی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با تشکل‌ها و انجمن‌های غیردولتی در حوزه‌های معماری، شهر، میراث‌فرهنگی و محیط‌ زیست امروز (۱۵ شهریورماه) از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در سالن جلسات ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

محورهای گفتگوی هم‌اندیشی معماران، شهرسازان، فعالان‌میراث و محیط‌زیست شامل حقوق و تکالیف شهروندی، کلانشهرها و مسائل پیش‌رو و کیفیت فضاهای‌زیستی بود که در این بین معماران و شهرسازانی سجاد برنجی انجمن شهر ما و انجم شهر نشاط امید، النار ناضری و علی آخرتی مجمع حق بر شهر، سعید سادات نیا عضو شورای هماهنگی تشکل های حرفه ای کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنفی مهندسان معمار و شهرساز، علی اصغر بدری عضو موسس انجمن حامیان میراث فرهنگی کشور، ساناز اخبارده نشریه شهرت، احمد بختیاری دبیر سازمان مردم نهاد خانه نجات ایران، سارا باقری موسسه اندیشه انسان شهر، سجاد عسگری کمیته پیگیری خانه های تاریخی، احمد افقهی عضو هیات مدیره انجمن حامیان محیط زیست، شیوا آراسته کمپین بازگرداندن زندگی به شهر، غزال کرامتی عضو انجمن مفاخر معماری ایران، فریدون رضوی کیا رئیس هیات امنای کانون معماران و شهرسازان جوان ایران، مهرزاد والی یوسفی سازمان ایرانی ژاپنی اس. ان. اس، محمدامین خوشنویس کانون معماران ملی و انجمن مهندسان معمار و شهرساز استان البرز، بهروز مرباغی و نگار جوکار طراحان برنامه یکصد معمار یکصد انتخاب، انوشه منصوری انجمن مفاخر معماری ایران پرداختند. 

بنا بر این گزارش، در این نشست، پس از طرح کلیاتی از ۳ محورِ حقوق و تکالیف شهروندی، کلانشهرها و مسائل پیش رو و کیفیت فضاهای‌زیستی توسط نمایندگان تشکل‌ها به طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداخته و در نهایت دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات حوزه معاونت معماری و شهرسازی تشریح شد.

در این نشست همچنین پیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به ارایه نقطه‌نظرات خود راجع به شهرسازی و وضعیت شهرهای کنونی پرداخت و از نمایندگان انجمن‌ها و تشکل‌های غیرمردمی خواست تا به نقش خود که همانا آگاهی‌رسانی درست و رابط بین مسئولان و شهروندان است جامه‌عمل بپوشانند تا شکافی که همواره بین مردم و مسئولان وجود دارد با این ارتباط دوسویه پر شود. وی همچنین از جامعه حرفه ای کشور و فعالان حوزه های مختلف خواست تا به واقعیت های موجود توجه کنند و در فضای آرام به ارایه نقطه نظرات خود و پیشنهاد برای کمک به بهبود وضعیت و آشنایی مردم با حقوق شهروندی عمل کنند. 

گفتنی است قرار است این سلسله نشست‌ها به طور مستمر در حوزه معاونت شهرسازی و معماری برگزار شود./

نظر شما