شناسهٔ خبر: 30710 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

تلاش دولت و مجلس برای رفع مشکلات تراکم‌فروشی و مسکن مهر/ تشریح مشکلات مکان‌یابی و مباحث فرهنگی اجتماعی مسکن مهر

محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تلاش دولت و مجلس برای رفع مشکلات تراکم‌فروشی و مسکن مهر خبر داد و گفت: مجلس در کنار دولت می‌خواهد مشکلات موجود را با یاری یکدیگر رفع کند و از این مشکلات می‌توان به بحث تراکم فروشی و مسکن مهر اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مورد مکان یابی و ساخت مسکن مهر و اسکان متقضایان مسکن مهر در برخی از شهرهای کشور گفت: از فرهنگ های مختلف در یک جا ساکن شدند و افرادی آمدند که پیشتر آپارتمان نشین نبودند و این می تواند در کوتاه مدت مشکلات بزرگی برای مردم ایجاد کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گاهی قانون وضع می‌شود اما در اجرای آن مشکل وجود دارد که اتفاقاتی که در مسکن مهر روی داده مصداق همین موضوع است.

وی ادامه داد: تفکر و برنامه باید با مدیریت خوب و به طور دقیق اجرا شود تا با مشکل خاصی روبرو نشویم.

رضایی کوچی ابراز امیداوری کرد اتفاق های خوبی در بخش مسکن روی دهد.

ادامه بررسی پیش‌نویس طرح اصلاح قانون نظام مهندسی

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره بررسی طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در این کمیسیون به ایرنا گفت: هشت جلسه مداوم با کسانی که می توانند در این طرح ها کمک کنند مانند وزارت راه و شهرسازی، شهرداری، سازمان برنامه و بودجه، نظام مهندسی کشور و... برگزار و نظرها به بحث گذاشته شد.

وی ادامه داد: قرار شد همه سازمان ها پیشنهادها و موضوع های خود را مکتوب ارایه کنند تا با توجه به پیش نویس طرح بتوانیم لایحه خوبی برای تصویب در مجلس داشته باشیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد هدف دولت و مجلس سود بردن مردم و رساندن آنان به اعتماد به این دو قوه برای خدمت رسانی است و ادامه داد: دولت و مجلس می خواهند با یکدیگر و کنار هم کار کنند تا حاصل آن به سود مردم باشد.

وی ادامه داد: مجلس در کنار دولت می‌خواهد مشکلات موجود را با یاری یکدیگر رفع کند و از این مشکلات می‌توان به بحث تراکم فروشی و مسکن مهر اشاره کرد. /

نظر شما