شناسهٔ خبر: 31212 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد؛

اعلام تاخیر حرکت قطارهای مسیر تهران- مشهد/ ساعت حرکت به مسافران اطلاع رسانی می شود/ انتقال ۱۰۰ مسافر حادثه دیده به قطار تبریز- مشهد

ریل و قطار شرکت راه آهن جمهور اسلامی ایران از تلاش ماموران فنی راه آهن برای بازگشایی مسیر ریلی سمنان - دامغان خبر داد و اعلام کرد که برخی از قطارهای مسیر تهران - مشهد امروز با تاخیر حرکت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیرکل روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به انتقال مسافران قطار سمنان- مشهد به سالن های قطار تبریز–مشهد وحرکت این قطار به طرف مشهد به ایرنا، گفت: از ۱۱ سالن قطار تبریز - مشهد ۳ سالن آن در این حادثه صدمه دید و ۸ سالن آن سالم مانده بود که مسافران قطار سمنان - مشهد دقایقی پیش با آن به مشهد عزیمت کردند.

وی افزود: زمان حرکت قطارهای تهران - مشهد هم اکنون با استفاده ازپیامک به مسافران اطلاع رسانی می شود تا مسافران از زمان حرکت قطارهای خود مطلع شوند.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن همچنین در تشریح دیگر جزئیات بیشتر این حادثه به فارس گفت: ‌‌تیم بررسی سانحه راه‌آهن ‌به محل حادثه اعزام شد و هم‌اکنون در آنجا مستقر شده است.

سکری با تأکید بر اینکه آمار جانباختگان و مصدومان این حادثه هنوز مشخص نشده است، گفت: سازمان امداد و نجات و هلال احمر در حال کمک به مصدومان و انجام فعالیت‌های امدادی هستند؛ تعدادی از واگن‌ها از قطار منفصل شده و برخی از واگن‌ها در حال آتش‌سوزی است که مسافران آن تخلیه شده‌اند.

وی ادامه داد: سانحه قطار مسافری مذکور موجب مسدود شدن خط شد

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن بیان کرد: قطار تبریز-مشهد که متوقف بود، ۱۱ سالن مسافری داشت که ۳ واگن آن در این حادثه دچار مشکل شد و ۸ واگن سالم بودند، بنابراین با تلاش مأموران راه‌آهن، این سه واگن حادثه‌دیده از قطار منفک شد.

سکری ادامه داد: مسافران قطار دوم که حدود ۱۰۰ نفر بودند از قطار حادثه‌دیده تخلیه‌ و به این ۸ سالن منتقل شدند.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن بیان کرد: قطار تبریز-مشهد هم‌اکنون با مسافران در حال حرکت به سمت مشهد است.

صبح امروز -جمعه- در ساعت هفت و ۴۰ دقیقه، دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان به یکدیگر برخورد کردند؛ یکی از قطارها از سمنان به سمت تهران درحرکت بود و دیگری از تبریز عازم سمنان بود.

راه آهن جمهوری اسلامی با ابراز همدردی با سانحه دیدگان این حادثه اعلام کرده است که دراین حادثه چهار نفر از ماموران فنی راه آهن جان خود را از دست دادند.

پیش ازاین مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران ازاعزام اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن برای بررسی علت برخورد ۲ قطار در ایستگاه راه آهن هفت خوان(واقع در مرز بین دو شهرستان سمنان و دامغان) خبرداد.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی سازمان امداد و نجات، در این حادثه پنج نفر جان خود را از دست دادند و ۱۶ نفر نیز مجروح شدند.

سید مصطفی مرتضوی افزود: به علت بارش برف و یخبندان دسترسی به محل حادثه سخت است بنابراین تاکنون یک فروند بالگرد به این مکان، اعزام شده است./

نظر شما