شناسهٔ خبر: 31673 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون عمرانی استاندار کردستان خبر داد:

تحویل ۲ پروژه بزرگ مسکن مهر کردستان به متقاضیان

مسکن مهر سنندج معاون عمرانی استاندار کردستان از تحویل دو پروژه مسکن مهر ۱۷۲۸ واحدی دگایران سنندج و ۶۷۲ واحدی بانه تا پایان امسال به متقاضیان خبر داد و گفت: پروژه ۱۱۲۰ واحدی فرابتن سابق نیز در سال آینده تحویل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، جلسه شورای مسکن استان کردستان روز سه‌شنبه با دستور کار بررسی مشکلات و مسائل پروژه‌های مسکن مهر شهرستان بانه، فاز ۴ بهاران و ۱۷۲۸ واحدی دگایران سنندج برگزار شد.

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: دولت خود را موظف می‌داند تا نسبت به تحویل واحدهای مسکن مهر در سطح استان اقدام کند.

امیر قادری افزود: تاکنون از ۳۶ هزار واحد مسکن مهر سهمیه استان کردستان، ۲۵ هزار واحد تحویل داده شده و سایر واحدها هم بر اساس برنامه زمان‌بندی مشخص از طریق دستگاه‌های مختلف و شورای مسکن استان، پیگیری می‌شود تا به متقاضیان تحویل شود.

وی گفت: در خصوص پروژه ۱۱۲۰ واحدی بهاران سنندج «فرابتن»، مشکلاتی با پیمانکار وجود داشت که پس از خلعید، پروژه در اختیار پیمانکار دیگری قرار گرفت و طبق برنامه زمان‌بندی، این پروژه طی سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

معاون استاندار کردستان بیان کرد: مجموعه مسکن مهر ۱۷۲۸ واحدی دگایران سنندج نیز از جمله سایت‌های مسکن مهر باکیفیت در سطح استان است که بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این پروژه در بحث منبع آب، مشکلاتی داشت که شرکت آب و فاضلاب شهری استان کار ساماندهی آن را آغاز کرده است.

قادری افزود: تلاش بر این است که با کمک تمامی دستگاه‌ها و همچنین تأمین اعتباری که استاندار کردستان دستور آن را داده است، پروژه ۱۷۲۸ واحدی دگایران سنندج تا پایان امسال به متقاضیان تحویل شود.

وی با بیان اینکه روند تکمیل سایت‌های مسکن مهر در سایر شهرستان‌های استان نیز به همین ترتیب ادامه دارد، گفت: در شهرستان بانه که عمده دستور کارهای این جلسه شورای مسکن هم به آن اختصاص داشت، یک مجموعه مسکن مهر ۶۷۲ واحدی با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان یادآور شد: این مجموعه مشکلاتی جزئی در مورد نصب پکیج و کنتورهای برق و... داشت که هماهنگی لازم با دستگاه‌های مرتبط انجام و دستورات لازم صادر شده است تا این پروژه نیز طی امسال و پیش از بهمن‌ماه به متقاضیان بانه‌ای تحویل داده شود.

نظر شما