شناسهٔ خبر: 33838 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد:

اداره كل راهداری و حمل و نقل جاد‌ه‌ای در ایرانشهر با مجوز دولت مستقر می‌شود/ تاکید بر موضوع فرهنگ مدیریت سرعت

داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعلام این خبر که اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایرانشهر پس از تصویب هیئت دولت در ایرانشهر مستقر می‌شود گفت: بخش زیادی از تلفات جاده‌ای مربوط به سرعت بالای رانندگان است بنابراین به موضوع فرهنگ مدیریت سرعت هم می‌بایست توجه شود.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی ایرانشهر مهندس كشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پیشنهاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان در وزارت راه و شهرسازی تنظیم شده و جهت تصویب به هیئت دولت ارائه شده است تا درصورت تصویب در ایرانشهر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان مستقر شود.

وی افزود: بهسازی و نگهداری از راه‌ها در حوزه مسئولیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است و این استان به لحاظ وسعت و مرزی بودن اهمیت زیادی دارد و امیدواریم بزودی وضعیت راه‌های استان ارتقاء پیدا كند.

داود كشاورزیان اظهار كرد: بخش زیادی از تلفات جاده‌ای مربوط به سرعت بالای رانندگان است بنابراین به موضوع فرهنگ مدیریت سرعت هم می‌بایست توجه شود.

همچنین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: بنا داریم هماهنگی بیشتری با سازمان‌های مربوطه خصوصاً پلیس راه ایجاد كنیم و در همین راستا احداث ۵۰ باب پاسگاه پیش‌ساخته بتنی در كل كشور در دستور كار است كه ۴ تا از این پاسگا‌ه‌ها در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند، نصب دوربین ثبت تخلفات سرعت در راه‌های شریانی كشور انجام شده كه ۱۰۱ دوربین در استان سیستان و بلوچستان نصب شده است و ۱۸ دستگاه سرعت سنج سیار جاده‌ای در اختیار پلیس راه استان قرار گرفته است.

این مقام مسئول گفت: اجرای سامانه پایش هوشمند ناوگان عمومی (سپهتن) از اتوبوس‌های برون شهری شروع شده و در آینده ناوگان كالا هم به این سامانه مجهز خواهد شد.

در همین بازدید ساختمان قرارگاه پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان در سه طبقه و با زیربنای ۱۱۵۰ مترمربع افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

نظر شما