شناسهٔ خبر: 33904 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در دهه فجر امسال انجام مي‌شود

بهره‌برداری از ۲ بیمارستان و یک ساختمان اداری در گيلان

بیمارستان آستارا مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان از افتتاح بیمارستان رضوانشهر و آستارا و ساختمان اداری اداره استاندارد رودبار در دهه مبارکه فجر امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، یعقوب حیدری به افتتاح بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی شهرستان آستارا به‌عنوان ضروری‌ترین نیاز این شهرستان اشاره کرد و گفت: در دهه مبارکه فجر امسال جهت تجهیز، تحویل دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌شود.

حیدری ارائه خدمات پزشکی این واحد بزرگ درمانی را در سطح استانداردهای تعریف شده بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان برای ارزآوری و توریسم سلامت نیز فعال شده و توانایی پاسخگویی به تقاضاها و نیازهای افراد در داخل و خارج از کشور خواهد داشت.

مدیر فنی و اجرائی اداره کل راه و شهرسازی گیلان بیان کرد: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰ هزار و ۷۰۰ مترمربع و با ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا در چهار طبقه احداث شده است که در آن بخش‌هایی چون اورژانس، اتاق عمل، درمانگاه، اتاق بستری، مراقبت‌های ویژه، نوزادان، زنان و زایمان، خدمات اورژانسی رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایشگاهی پیش‌بینی شده است.

وی همچنین با اشاره به احداث بیمارستان ۳۹ تختخوابی رضوانشهر تصریح کرد: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان رضوانشهر از سال ۸۹ آغاز شد و طی سال‌های اخیر با عنایت به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مسائل بهداشتی و درمانی پیشرفت چشمگیری داشت و در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. 

مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان در خصوص ظرفیت این بیمارستان توضیح داد: این بیمارستان که قرار است به مرکزی تخصصی در شهرستان رضوانشهر تبدیل شود، ۳۲ تخت بستری و در مجموع ۳۹ تخت دارد.

وی در پایان احداث ساختمان اداری اداره استاندارد شهرستان رودبار با متراژ ۶۱۰ مترمربع در سه طبقه را از دیگر پروژه‌های قابل‌افتتاح دهه فجر امسال عنوان کرد و افزود: برای این سه پروژه مجموعاً  ۵۹۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

نظر شما