شناسهٔ خبر: 34234 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خبر داد:

بهره‌برداری از ۱۹ پروژه راه و شهرسازی استان اردبیل در دهه فجر

نشست مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از افتتاح ۱۹ پروژه اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در گرامی داشت ایام‌الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در نشست با خبرنگاران گفت: این پروژه‌ها اغلب در حوزه راهسازی و تکمیل بیمارستان است که در مجموع با سرمایه‌گذاری ۸۲ میلیارد و ۷۴۳ میلیون تومان آماده افتتاح شده است.

وی ادامه داد: در این ایام بیمارستان ۳۵ تختخوابی کوثر در زیربنای ۳ هزار و ۲۵۰ مترمربع و با پیشرفت ۱۰۰ درصد آماده افتتاح شده که در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

دبیر شورای مسکن استان اردبیل افزود: برای تکمیل این بیمارستان بیش از ۱۳ میلیارد و ۳۵۹ میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است که شامل ساختمان اصلی اورژانس، سه اتاق عمل و بستری، زنان و زایمان، رادیولوژی و... است که توسط پیمانکار اجرایی و عملیاتی شده است.

حیدری از افتتاح راه اصلی خلخال-پروچ-فیروزآباد خبر داد و گفت: این پروژه که از سال ۸۸ شروع شده به طول ۲۷ کیلومتر عملیات زیرسازی، خاک‌برداری و آسفالت آن انجام شده و با نصب گاردریل و علائم ایمنی در این ایام مبارک به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی این پروژه را کریدور دسترسی به شمال کشور و محور اتصال میانه- میاندوآب- سرچم به آزادراه زنجان اعلام و اضافه کرد: این پروژه از سمت دیگر فیروزآباد و خلخال را به رضوانشهر متصل می‌کند که مهم‌ترین مسیر ترددی در شمال غرب و شمال کشور خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه برای احداث این پروژه ۴۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، بیان کرد: به قیمت روز بیش از ۶۵ میلیارد تومان برای این پروژه سرمایه‌گذاری شده که یکی از سخت‌ترین پروژه‌ها محسوب می‌شود.

حیدری در ادامه سخنان خود از افتتاح محور رضی-امیرکندی به طول ۵ کیلومتر همراه با بهسازی و روکش آسفالت خبر داد و گفت: برای این پروژه بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی از لکه‌گیری و اجرای آسفالت اس ام آ در محور گردنه حیران به طول ۶ کیلومتر و با هزینه ۴ میلیارد تومان خبر داد و اظهار کرد: ما این کار را برای اولین بار در کشور اجرایی و عملیاتی کردیم.

این مسئول احداث زیرگذر آلنی-بیجق در بزرگراه مشگین شهر – اردبیل را از جمله پروژه‌های افتتاحی دهه فجر اعلام کرد و گفت: این زیرگذر به صورت دو دهنه و با طول رمپ ۲/۵ کیلومتر ایمنی تردد را در این مسیر فراهم می‌آورد که برای احداث این تقاطع دو میلیارد تومان هزینه کردیم.

حیدری از بهسازی و روکش آسفالت جلفا- اصلاندوز-پارس آباد- بیله سوار به طول ۱۰ کیلومتر خبر داد و افزود: لکه‌گیری و روکش آسفالت محور نیر-کورائیم، بهسازی و آسفالت راه روستایی صوفلو و بهسازی و آسفالت راه روستایی زاویه زرج آباد، سیدبیگلو، مشیران، انزان، جناقرد، کلانپا، اردبیل- سردابه، راه روستایی مشگین شهر- لاهرود و لاطران اجرایی می‌شود.

وی به بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی اردبیل- گندیشمین به طول ۱۰ کیلومتر اشاره کرد و گفت: بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی اردبیل- خیارک نیز به طول ۱/۵ کیلومتر در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد.

نظر شما