شناسهٔ خبر: 34251 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سقز خبر داد:

بهسازی و آسفالت ۱۱۰ کیلومتر راه روستایی شهرستان سقز

آسفالت رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سقز گفت: در دولت تدبیر و امید ۱۱۰ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان بهسازی و آسفالت و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی برای آسفالت به پیمانکار واگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، عمر محمد کریمی گفت: تکمیل و بهره‌برداری کمربندی سقز و بزرگراه سنته تا سقز به ترتیب به طول ۱۰ و ۳۰ کیلومتر از دیگر اقدامات دولت یازدهم در حوزه راه‌سازی در این شهرستان بوده است.

وی اضافه کرد: تکمیل چهارخطه کردن محور سقزبانه به طول چهار کیلومتر، اجرای هفت کیلومتر باند کندرو، گردنه خان در حوزه سقز، انجام ۵۰ کیلومتر لکه‌گیری و روکش آسفالت محورهای فرعی و اصلی و شروع عملیات اجرایی قطعات ۱ و ۲ و ۳ محور مریوان به طول ۱۰ کیلومتر از دیگر اقدامات دولت بوده است.

وی اعلام کرد: انجام مطالعه و ادامه چهارخطه کردن راه سقز- بانه به طول ۱۵ کیلومتر تا تموغه، ایمنی سازی ده‌ها نقطه حادثه خیر با ترانشه بری و نصب حفاظ و علائم ایمنی در محورهای استحفاظی نیز بخشی از اقدامات اداره راه و شهرسازی در سال‌های ۹۳ و ۹۲ بوده است.

محمد کریمی اظهار کرد: در بخش مسکن هم منابع مالی، تسهیلات بانکی و تأسیسات زیربنایی سه هزار واحد مسکن مهر تأمین و وضع کیفی ساخت و سازهای شهرستان سقز در اجرای ماده ۳۵ قانون نظام‌مهندسی ارتقا داشته است.

وی همچنین به برخی از خدمات نظام جمهوری اسلامی در شهرستان سقز در حوزه راه‌سازی اشاره کرد و گفت: ارتقای تمام محورهای فرعی شهرستان به اصلی و فرعی درجه ۱ به طول ۲۳۰ کیلومتر، احداث ۴۷ کیلومتر بزرگراه، اجرای باند کندرو در گردنه‌های محمودآباد، فیلان طاقی، سرا و گردنه خان در حوزه سقز به طول ۱۲ کیلومتر از جمله این خدمات بوده است.

وی ادامه داد: احداث ۳۴۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته، احداث ۲۴۰ کیلومتر راه روستایی شنی، احداث ۴۰ دستگاه پل با دهنه ۱۰ تا ۶۰ متر در محورهای روستایی شهرستان از دیگر موارد بوده است.

کریمی عنوان کرد: تنها راه روستایی شنی قبل از انقلاب محور گلتپه به چاپان و سنته به سوته و تنها پل بزرگ محورهای روستایی پل روستای خورخوره بود.

وی بیان کرد: هیچ روستایی در این شهرستان قبل از انقلاب راه آسفالته نداشت.

نظر شما