شناسهٔ خبر: 34384 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیر فرودگاه زنجان خبر داد:

برنامه‌ريزی برای انجام پروازهای زنجان - تهران با هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰

هواپیما هما مدیر فرودگاه زنجان با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه زنجان، گفت: در این بازدید مقرر شد پرواز زنجان – تهران با هواپیماهای ATR تازه خریداری شده شرکت ایران‌ایر، ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت‌راه و شهرسازی، محمد قاسمی عنوان کرد: صبح امروز(۱۹ بهمن‌ماه ۹۵) عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های قابل افتتاح استان زنجان بازدیدکرد. در این بازدید استاندار، نماینده ولی فقیه، نمایندگان زنجان در مجلس و مدیران استانی، وزیر را همراهی می‌کردند.

وی ادامه داد: بخشی از این سفر به بازدید از پروژه‌های قابل افتتاح فرودگاه زنجان اختصاص یافت. در واقع، طی پروژه‌ای باند فرودگاه زنجان ۳۰۰ متر توسعه یافت، اکنون خط‌ کشی آن انجام و چراغ‌های آن نصب شده است. اما اجرای فاز دوم ۳۰۰ مترمربع توسعه باند فرودگاه زنجان منوط به تامین اعتبار از منابع استانی است.

مدیر فرودگاه زنجان گفت: همچنین وزیر راه و شهرسازی از ترمینال فرودگاه زنجان دیدن کرد. این ترمینال دو منظوره ۲۶۰۰ مترمربع مساحت دارد که برای برقراری پروازهای حج وعتبات‌عالیات با محدودیت پذیرش مسافر مواجه است.

به گفته وی، در این بازدید مقرر شد طرح توسعه باند و ترمینال فرودگاه زنجان در طرح ملی دیده ‌شود و نمایندگان مردم زنجان در مجلس برای تحقق این موضوع قول پیگیری دادند. همچنین وزیر راه و شهرسازی قول هماهنگی برای برقراری پروازهای زنجان – تهران با هواپیماهای ATR تازه خریداری شده شرکت ایران‌ایر را داد.

قاسمی به روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: در این بازدید به دکتر آخوندی یادآور شدیم که شرکت فرودگاه‌ها سالانه ۵۰ برابر درآمد فرودگاه زنجان، صرف هزینه‌های آن می‌کند که صرف این اعتبار بیش از حد توان شرکت فرودگاه‌ها در زنجان است. بنابراین، برای پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای فرودگاه زنجان باید در اعتبارات مورد نیاز در قالب طرح‌های استانی یا ملی دیده شود.

نظر شما