شناسهٔ خبر: 34579 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با نهمین روز از دههفجر انقلاب اسلامی صورت گرفت:

بازدید معاونان وزیر راه و شهرسازی از زیرساخت‌های قصرشیرین

بازدید امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی و عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور روز پنجشنبه با سفر به قصرشیرین از وضعیت راه‌های شهرستان و مرزهای رسمی خسروی و پرویزخان این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این سفر در راستای بررسی وضعیت چگونگی زیرساخت های شهرستان قصرشیرین در حوزه راه و همچنین بزرگترین پایانه بین المللی خسروی برای آماده سازی مقدمه تردد زائران عتبات عالیات در سال آینده انجام شد.

بازدید از زیرساخت های مرز رسمی پرویزخان و پایانه صادراتی این مرز نیز از دیگر برنامه های ۲ تن ازمعاونان وزیر راه وشهرسازی بودکه در این سفر نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار وجمعی از مسوولان محلی نیز آن ها را همراهی کردند.

به گزارش ایرنا فرماندار قصرشیرین در حاشیه سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به قصرشیرین در مرز خسروی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از انجام مقدمه های لازم برای تردد زائران حسینی از مرز رسمی خسروی برای اربعین سال آینده خبر داد.

فرامرز اکبری افزود: هم اکنون ۲۴ گیت برای تردد زائران درمرز رسمی خسروی مستقر شده و قرار است که این تعداد به ۱۲۰ گیت افزایش یابد.

وی اظهارداشت: پایانه بین المللی خسروی با توجه به امکانات مطلوب و نزدیکی آن با کربلای معلا، ظرفیت تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین حسینی برای سال آینده را دارد.

وی اظهار کرد: سازمان راهداری موظف شده است گیت های مورد نیاز ورود و خروج مسافر و دیگر امکانات رادراختیارنیروی انتظامی قرار دهد تا در روزهای پرتردد، جوابگوی زائران باشیم.

وی همچنین از انجام اقدام های لازم برای اتصال خط راه آهن کرمانشاه به خسروی در سال ۹۶ خبرداد و گفت: این موضوع در دست اقدام است تا با انتخاب پیمانکار، این طرح از خسروی عملیاتی شود و نمایندگان استان نیز به طور جدی پیگیر این امر هستند.

وی اضافه کرد: بیش از پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای مسیر راه آهن کرمانشاه تا خسروی نیاز است تا ۱۷۰ کیلومتر خط آهن در این مسیر ایجاد شود.

فرماندار قصرشیرین همچنین ازانجام روکش آسفالت مسیر قصرشیرین به خسروی و شانه سازی راه خبر داد و در ارتباط با طرح تعریض مسیر سرپل ذهاب به قصرشیرین نیز گفت: در سال ۹۴ نزدیک به ۱۰۷ مورد تصادف در این مسیر با هفت کشته و ۳۵ مجروح رخ داد و امسال نیز ۸۷ مورد تصادف در این جاده به وقوع پیوست که نیاز است این مسیر با توجه به حجم بالای ترافیک از ۲ لاین به چهار لاین افزایش یابد.

اکبری ، اعتبار مورد نیازبرای اجرای طرح تعریض ۲۵ کیلومتر از جاده قصر شیرین به سرپل ذهاب را ۱۵۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شوری اسلامی نیز گفت: سفر امروز ۲ تن از معاونان وزیر راه و شهرسازی برای تصمیم گیری های مناسب در خصوص برخی از راه های شهرستان های حوزه استحفاظی انجام شد.

فرهاد تجری افزود: در بازدید های میدانی صورت گرفته بحث راه آهن، تعریض برخی مسیرها از جمله سرپل ذهاب تا قره بلاغ ، قصرشیرین تا سرپل ذهاب و قلعه شاهین تا روستای سرباغ گلین به عنوان مطالبه اصلی مرزنشینیان و مردم استان کرمانشاه مطرح شد.

وی اظهارداشـت: معاونان وزیر راه و شهرسازی در این بازدید قول مساعد دادند تا نسبت به ایجاد برخی زیرساخت ها و رفع مشکل در حوزه راه اقدام شود.

وی از قول مساعد معاون وزیر راه و شهرسازی برای تامین پنج هزار تن قیر به شهرداری های پنج شهر قصرشیرین ، ثلاث و باباجانی، سرپل ذهاب ، گیلانغرب و اسلام آبادغرب خبر داد وگفت: همچنین در نظر است پنج هزار مترمربع روکش آسفالت معابر شهری نیز انجام شود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرزها، ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان قرار دارد.

نظر شما