شناسهٔ خبر: 34663 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

افتتاح پروژه‌های عمرانی ایستگاه راه‌آهن تاکستان به مناسبت دهه فجر

علیرضا اکبرشاهی فرمانده پلیس راه‌آهن کشور در ایستگاه راه‌آهن تاکستان: امنیت خطوط حمل‌ونقل ریلی کشور در دنیا کم‌نظیر بوده و این محورهای ریلی امن‌ترین بستر برای انتقال مسافر و کالا می‌باشند.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین،سردار علیرضا اکبر شاهی فرمانده پلیس راه‌آهن کشور در مراسم افتتاح نمازخانه و ساختمان جدید پلیس راه‌آهن ایستگاه تاکستان اظهار کرد:امنیت راه‌آهن‌های کشور در دنیا کم‌نظیر است و خطوط ریلی ما یکی از امن‌ترین راه‌ها برای نقل‌وانتقال مسافران و بار می‌باشد.

فرمانده پلیس راه‌آهن کشور بابیان کاهش ۲۵درصدی سرقت و افزایش۱۲۹ درصدی کشفیات قاچاق کالا در راه‌آهن‌ها، امنیت راه‌آهن کشور را در دنیا کم‌نظیر دانست و گفت:با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و حساسیت فرمانده ناجا امسال با افزایش ۱۲۹ درصد کشفیات قاچاق کالا با مبلغ ۴۰ میلیارد ریال در راه‌آهن کشور روبرو بودیم که کاهش دستگیری‌ها در این زمینه بیانگر این است که پلیس راه‌آهن با هدف‌گیری صحیح سراغ دانه‌درشت‌ها رفته است.

فرمانده پلیس راه‌آهن کشور افزود: در اجرای طرح وحدت از ابتدای سال و نشست منطقه‌ای پلیس‌های راه‌آهن کشور سعی شده است پلیس از یک همپوشانی برای ارتقای سطح و سرعت عملیات برخوردار شود.

وی تصریح کرد: در مقابله با مواد مخدر هم نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۱۲ درصدی کشفیات پلیس راه‌آهن بودیم.

همچنین علی خدایی، مدیرکل راه‌آهن شمال غرب کشور نیز در این مراسم ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص طرح‌های افتتاح‌شده گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر پروژه‌های عمراني ايستگاه راه‌آهن تاکستان شامل ساختمان جدید پلیس و نمازخانه با صرف اعتباري بالغ برسه ميليارد و یک‌صد ميليون ريال مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

وی همچنین کف سازی سکو، محوطه‌سازی، احداث زیرگذر سکوی دوم و نوسازی موتورخانه برق ایستگاه تاکستان را از دیگر پروژه‌های این ایستگاه بیان کرد که در مجموع مبلغ ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای آن‌ها هزینه شده است.

خدایی در ادامه با اشاره به سیاست دولت مبنی بر توسعه سیستم حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: سعی داریم با افزایش سطح خدمات در ایستگاه‌های راه‌آهن و همچنین فراهم کردن امکانات رفاهی و ایمنی هر چه بیشتر، بسترهای افزایش حجم جابجایی بیش‌ازپیش مسافر و کالا را از طریق خطوط ریلی به وجود آوریم.

در این مراسم که در محل سالن ايستگاه راه‌آهن تاکستان برگزار شد، سردار اکبر شاهي فرمانده پليس راه‌آهن کشور، علی خدايي مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال غرب کشور و جمعي از مدیران و مسئولين شهرستان تاکستان و راه‌آهن حضور داشتند.

نظر شما