شناسهٔ خبر: 35250 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مسیر ایران در دستور کار ترانزیت ارمنستان و هندوستان است

نقشه کریدور خلیج فارس-دریای سیاه مقام های ارمنستانی و هندی امکان انجام حمل و نقل ترکیبی به سوی ایران و سپس کشورهای دیگر را از طریق ایران بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پایگاه خبری نیوز ای ام ارمنستان نوشت که در دیدار واهان مارتیروسیان وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات این کشور و معاون فدراسیون انجمن های حمل و نقل هند، موضوع همکاری های دو جانبه برای ترانزیت بین المللی از مسیر ایران بررسی شد.

مقام هندی در این مذاکره گفت: دهلی نو انجام حمل و نقل ترکیبی از طریق ارمنستان را بررسی می کند.

وی افزود: برنامه همکاری با ارمنستان و پشتیبانی های این کشور از برنامه های ترانزیتی در حال بررسی است.

سایت ارمنستانی افزود: شانکار شینده تأکید کرد که هند انتقال بار از این کشور به ایران و پس از آن به مقاصد دیگر را بررسی می کند و انتظار دارد از کمک وزارت حمل و نقل ارمنستان نیز برخوردار شود.

مارتیروسیان نیز در این دیدار گفت که ارمنستان امکان انجام حمل و نقل ترکیبی نه تنها جاده ای بلکه راه آهن به روسیه و اروپا را دارد.

وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری های اطلاعات ارمنستان همچنین برای کمک به این روند و شکل گیری مسیر حمل و نقل ترانزیتی اعلام آمادگی کرد.

ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.

نظر شما