شناسهٔ خبر: 35943 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

صابری اعلام کرد:

افزایش ۲۷ درصدی ترابری مسافر در بنادر غرب هرمزگان/ سه برابر شدن عملیات کانتینری

محمود صابری مدیر‌ اداره بنادر و دریانوردی لنگه از ترابری بالغ بر ۲۳۰ هزار مسافر در بنادر غرب هرمزگان با رشد ۲۷ درصدی در یازده ماهه‌سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، محمود صابری در گزارش عملکرد مجموعه بنادر غرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای اسفند ماه جاری، اظهار داشت: در مجموع ۹ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۷۹۶ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان، یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۴۰۶ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۸ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۳۹۰ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

افزایش ۲۴ درصدی ترانزیت غیرنفتی

صابری در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۹ هزار و ۳۱۲ تن کالاهای غیرنفتی از طریق پایانه‌های بنادر غرب هرمزگان در بهمن ماه و افزایش ۲۴ درصدی آن خبر داد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه بیان کرد: همچنین طی یازده ماهه سال جاری ۴۷۷ هزار و ۹۷۴ تن کالاهای غیر نفتی در اداره بنادر لنگه بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۷۲ هزار و ۴۶۸ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۲۶ درصدی طی یازده ماهه سال جاری در بنادر غرب هرمزگان است.

صابری همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر غرب هرمزگان طی یازده ماهه سال ۱۳۹۵ را ۴۵۳ هزار و ۶۹ تن اعلام کرد که نسبت به مـیزان صادرات کـالاهای غیر نفتی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۴ رشد ۱۶ درصدی را دربر داشته است.

سه برابر شدن عملیات کانتینری

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۹۲۹ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شده است که در این بخش افزایش چشمگیر ۱۷۹ درصدی به ثبت رسید.

 به گفته این مسئول، ترغیب صاحبان کالا به فعالیت کانتینری و افزایش خطوط کشتیرانی بمنظور جابجایی کانتینر از جمله مهمترین اقدامات متولی حمل و نقل دریایی در غرب هرمزگان جهت افزایش عملکرد کانتینری بشمار می‌آید.

افزایش جابجایی مسافر در ماه‌های پایانی سال

صابری جابجایی میزان جابجایی مسافر را مثبت اعلام کرد و گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای اسفند ماه، بیش از ۲۳۵ هزار مسافر در بنادر غرب هرمزگان جابجا شدند که رشد ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان همچنین از عزم بالای متولیان حمل و نقل دریایی برای نظارت بیشتر بر وضعیت خدمات دهی فعالان حمل و نقل دریایی و افزایش رفاه مسافران در روزهای پایانی سال و شروع طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی از تاریخ ۲۵ اسفندماه خبر داد.

وی در همین رابطه گفت: در کمیته حمل و نقل دریایی غرب هرمزگان تمهیدات لازم اندیشیده شده و اقداماتی در همین راستا در دست اجرا قرار دارد.

صابری در پایان تعداد شناورهای ورودی به بندرلنگه طی یازده ماهه سال ۹۵ بیش از ۴ هزار و ۲۶۰ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۸۳ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۸۷۷ فروند از شناورهای پهلو گرفته، زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته‌اند.

نظر شما