شناسهٔ خبر: 35966 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام خبر داد:

جاده ارتباطی ایلام به مهران روزبه‌روز در حال توسعه است

بازدید عملیات چهارخطه محور اربعین (ایلام- مهران) در نقاط مختلف با پیشرفت مناسب در حال اجراست و عملیات بهسازی و حذف نقاط پرحادثه محور ایلام- ملکشاهی- مهران (محور دوم اربعین) نیز به سرعت در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام، در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی از محورهای مذکور پیشرفت فیزیکی قطعات مختلف مسیر مناسب ارزیابی و بر سرعت بیشتر اجرای عملیات راهسازی تأکید شد.

سیدکمال الدین میرجعفریان مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در این بازدید گفت: امروز طبق وعده‌هایی که به هم‌وطنان عزیز و زائران گرامی آقا ابا عبداله الحسین (ع) و مردم شریف استان ایلام داده بودیم به یاری خدا، لطف ائمه اطهار (ع) و تلاش مسئولین عزیز چه در سطح وزارت راه و شهرسازی و چه در سطح استان جامه عمل پوشاندیم و آخرین قطعه بزرگراه ایلام به مهران به مرحله اجرا در آمد در مجموع کل محور ایلام به مهران به کارگاه راه‌سازی تبدیل شده و در محور ایلام- ملکشاهی - مهران نیز در حال اجرای عملیات اصلاح مسیر هستیم.

میرجعفریان در خصوص عملیات راه‌سازی این محور گفت: ۴ کیلومتر خروجی شهر ایلام تا محدوده روستای مهدی‌آباد و ۱۲ کیلومتر ورودی شهر مهران در سال جاری چهارخطه شد و به بهره‌برداری رسید، امروز نیز شاهد شروع اجرای عملیات چهار خطه حدفاصل روستای مهدی‌آباد تا تقاطع ماربره هستیم، این قطعه به طول ۱۳ کیلومتر شامل تونل و پل‌های بزرگ و کوچکی است و حجم عملیات پرحجمی را شامل می‌شود.

وی افزود: از تقاطع ماربره تا صالح‌آباد قطعه دیگری به طول ۱۹ کیلومتر با پیشرفت مناسب در حال اجراست ضمن این که از صالح‌آباد تا تقاطع سد شهید آل اسحاق به طول ۴۵ کیلومتر نیز عملیات راه‌سازی در قطعات مجزا با شتاب در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان به ادامه عملیات راه‌سازی در تعطیلات نوروز اشاره و بیان کرد: با توجه به اهمیت محور در زمان اربعین حسینی (ع) که سعی خواهد شد تا آن زمان قطعات مختلفی از این مسیر چهارخطه شده و به بهره‌برداری برسد لذا با هماهنگی مسئولین استان عملیات راه‌سازی در طول این محور در تعطیلات نوروز تعطیل نخواهد شد و از همه مسافرین گرامی این محور تقاضامندیم با احتیاط کامل و توجه به علائم ایمنی در این محور تردد نمایند.

نظر شما