شناسهٔ خبر: 36279 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان خبر داد

اجرای راهداری نوروزی در اصفهان با ۷۰۰ راهدار و ۱۰۰ اکیپ / رفع ۶۷ نقطه حادثه خیز در سه سال/ راه‌اندازی ۲۵ ایستگاه امنیت سلامت در راه‌های استان

داریوش امانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با بیان اینکه ۱۰۰ اکیپ راهداری آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند، گفت: ۶۷ نقطه حادثه خیز را در سه سال رفع می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل اصفهان با اشاره به برنامه‌های راهداری نوروزی استان اصفهان گفت:  طرح ویژه راهداری نوروزی از سه روز گذشته شروع شده و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد.

وی ادامه داد: چیزی حدود ۷۰۰ نفر راهدار در قالب ۱۰۰ اکیپ راهداری در بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر انواع راه‌های استان اصفهان فعال هستند.

به گزارش ایلنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان  با بیان اینکه ۵ اکیپ گشت در پایانه‌های مسافری این استان فعال هستند گفت: نیروهای بازرسی به صورت راندوم اتوبوس‌های پایانه‌ها را بازرسی می‌کنند و عملکرد شرکت تعاونی را زیر نظر دارند.

امانی ادامه داد: همچنین در طول این راه‌های استان ۱۳ پاسگاه پلیس راه فعال است و ۴۲ مجتمع خدمات رفاهی آماده خدمات رسانی به مسافران هستند.

وی با اشاره به بسترسازی جاده‌ها برای انجام سفرهای نوروزی گفت: از سال گذشته برای آماده سازی جاده‌های کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم و اقداماتی از جمله برطرف کردن لکه‌گیری جاده‌ها، تعمیر و نصب تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی و نصب گاردریل‌ها را انجام داده‌ایم که این اقدامات حدود ۲۳۰ میلیارد تومان هزینه دربرداشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان  با اشاره به مهمترین عامل موثر در وقوع تصادفات جاده ای در راه‌های استان اصفهان گفت:  به دلیل شرایط اقلیمی استان اصفهان محورهای مواصلاتی این استان کویری و یک نواخت هستند و عدم منظر راه موجب خستگی وخواب آلودگی رانندگان می‌شوند که به رانندگان توصیه می‌کنیم در مجتمع‌های خدمات رفاهی و ایستگاه‌های سلامت امنیت این استان برای استراحت توقف کنند.

وی ادامه داد: ۲۵ ایستگاه امنیت سلامت در طول راه‌های استان اصفهان دایر است که در این ایستگاه‌ها محصولات بومی مردم اصفهان به رانندگان عرضه می‌شود و می‌تواند عاملی برای استراحت مسافران و رانندگان باشد.

امانی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته نسبت به شناسایی نقاط حادثه خیز محورهای استان اصفهان اقدام کرده ایم گفت: ۶۷ نقطه حادثه خیز شناسایی شده است که در یک کیلومتری این نقاط تابلوهای هشدار برای رانندگان نصب کرده ایم.

وی تاکید کرد: سیاست و برنامه‌ریزی ما در این راستا است که در سه سال آینده این ۶۷ نقطه پرحادثه برطرف شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان  با اشاره به بسیج ناوگان حمل ونقل عمومی برای جابجایی مسافران اظهارداشت: چیزی حدود ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه آماده خدمات رسانی به مسافران و جابجایی مسافران نوروزی هستند .

وی افزود: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده جابجایی مسافر در استان اصفهان در ۹۶ با افزایش ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو خواهد شد.

نظر شما