شناسهٔ خبر: 36473 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل ایران ایر برای گرفتن سومین هواپیمای پسابرجامی به فرانسه رفت

هواپیما330 ایرباس مدیرعامل ایران ایر امروز (جمعه) برای تحویل گرفتن سومین هواپیمای پسابرجامی که از نوع ایرباس۳۳۰ است، به تولوز فرانسه رفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، فرهاد پرورش درحالی ایران را به مقصد فرانسه ترک کرد که احتمال می رود سومین ایرباس خریداری شده ایران که از نوع۳۳۰ سری ۲۰۰ است، فردا (شنبه) ساعت ۷:۴۵ صبح تولوز را ترک کند و ساعت ۱۵ در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین بنشیند.

نخستین هواپیمای ایرباس مدل اِی۳۲۱ (A۳۲۱) بیست و سوم دی ماه ۱۳۹۵ به تهران وارد شد. دومین فروند با مدل ۳۳۰ سری ۲۰۰ نیز بیست و یکم اسفندماه گذشته در فرودگاه مهرآباد بر زمین نشست.

در آیین ورود دومین فروند از هواپیماهای ایرباس، مدیرعامل ایران ایر گفت: از امروز روند تحویل سومین فروند هواپیمای ایرباس آغاز شده است و اگر همه چیز خوب پیش برود بیست و نهم یا سی ام اسفند ماه شاهد ورود سومین فروند هواپیمای ایرباس به کشور خواهیم بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین المللی نیز در این آیین گفت: پرداخت ۳۳۰ میلیون دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی به ایران ایر در زمان دولت پیشین تصویب شد تا ایران ایر بتواند ۶ فروند هواپیمای نو خریداری کند.
«اصغر فخریه کاشان» افزود: طبق قرارداد امضا شده با ایرباس ۱۵ درصد منابع مالی باید توسط ایران ایر تامین شود که بخشی از آن از محل این تسهیلات و بخشی دیگر نیز توسط شرکت های لیزینگ تامین می شود.

شرکت ایران ایر قرارداد خرید صد فروند هواپیمای ایرباس را به ارزش ۱۰ میلیارد دلار امضا کرده است که باید در یک دوره ۱۰ ساله همه هواپیماهای خریداری شده جدید خود را از ایرباس تحویل بگیرد.

این قرارداد شامل ۴۶ فروند هواپیما۳۲۱ می شود که می تواند روزانه ۱۴ یا ۱۵ ساعت در مسیرهای طولانی پرواز کند و در مجموع بیش از هشت هزار و ۳۰۰ صندلی را به ظرفیت هما می افزاید.

برنامه های نوروزی هما

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با آغاز مسافرت های نوروزی و افزایش سفرهای هوایی، پروازهای فوق العاده را در مسیرهای داخلی و عتبات عالیات برنامه ریزی کرده است.
به گزارش روابط عمومی هما، از بیست و پنجم اسفندماه سال ۱۳۹۵ تا پانزدهم فروردین ماه سال جدید، ۳۳ پرواز رفت و برگشت در مسیرهای داخلی و۳۰ پرواز رفت و برگشت در مسیر عتبات عالیات پیش بینی شده است.

بنابراین در تعطیلات نوروزی ۳۱ هزار و ۲۵ صندلی افزون بر صندلی های پیشین موجود در ناوگان هما عرضه می شود.

بر پایه آخرین اطلاعات نوشته شده در تارنمای هما، ناوگان این شرکت از ۳۸ هواپیما تشکیل شده است که به ۵۰ مقصد مختلف در ایران و دیگر کشورها پرواز دارد.

نظر شما