شناسهٔ خبر: 36687 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در اولین نشست مدیران راه و شهرسازی استان یزد در سال ۹۶ مطرح شد:

برنامه محوری رویکرد جدید اداره کل راه و شهرسازی استان یزد

نشست در اولین نشست مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان یزد رویکرد جدید این اداره کل در سال ۹۶ مطرح و مقرر شد در این راستا برنامه‌های هر بخش تدوین و رویکرد برنامه محوری در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، محمدرضا نقصان محمدی مدیرکل راه و شهرسازی استان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دلسوزانه و خالصانه مدیران این اداره کل و با مرور عملکرد سال ۹۵ به فعالیت‌ها و تلاش‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف این اداره کل پرداخت و گفت: در سال گذشته با توجه به کمبود اعتبارات با مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح شاهد پیشرفت قابل‌توجه ای بوده‌ایم.

نقصان محمدی گفت: در سال ۹۵ با تلاش خوب مدیریت مسکن و ساختمان توانستیم ۴۶۰۰ واحد مسکن مهر را به متقاضیان تحویل دهیم و در سال جدید ضمن تحویل باقیمانده مسکن مهر پرونده مسکن مهر استان بسته خواهد شد و برنامه‌های خوبی را به ویژه در بخش مسکن اجتماعی خواهیم داشت.

وی به برگزاری مسابقه معماری در سال گذشته در بخش سرمایه‌گذاری مسکن اشاره کرد و گفت: در این مسابقه طرح‌های خوبی ارائه شد که مورد تأیید صاحب‌نظران قرار گرفت و همچنین در سالی که گذشت استان یزد شاهد برگزاری همایش ملی مبحث پنجم ساختمان در استان یزد بود و در همین راستا دبیرخانه دائمی این مبحث نیز در استان راه‌اندازی شد و همچنین پیگیری‌های خوبی جهت راه‌اندازی دفتر تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در استان صورت گرفته که از جمله اقدامات خوب مؤثر مدیریت مسکن ساختمان بوده است.

نقصان محمدی در خصوص عملکرد مدیریت شهرسازی و معماری در سال ۹۵ گفت: بررسی طرح تفصیلی شهر میبد شتاب خوبی به خود گرفته است و مراحل پایانی را سپری می‌کند؛ و همچنین طرح تفصیلی یزد و اردکان نیز تصویب و به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به ارتقاء جایگاه دبیرخانه طرح‌های توسعه شهری و فعالیت‌های خوب کمیسیون‌های تخصصی گفت: ما توانسته‌ایم اطلاعات طرح‌های توسعه شهری و همچنین نتایج مصوبات کمیسیون‌های مربوطه را در دسترس عموم قرار دهیم تا علاقه‌مندان با مراجعه به سایت این اداره کل بتوانند مصوبات کمیسیون‌ها و همچنین طرح‌های توسعه شهری را مشاهده نمایند.

محمدرضا نقصان محمدی در خصوص فعالیت‌های حوزه املاک و حقوقی گفت: عملکرد این حوزه در حفظ اراضی دولتی و جلوگیری از زمین‌خواری قابل‌تقدیر است و این مدیریت توانسته بخش عظیمی از واگذاری‌های که بنا به دلایل حقوقی در سال‌های گذشته بلاتکلیف بوده است حل‌وفصل نماید از جمله اراضی ۵۲۰ هکتاری پارک بزرگ شهر که خوشبختانه این موضوع در سال گذشته به نتیجه رسید ه است و انشالله در سال آتی نیز شاهد پروژه‌های خوبی از این مدیریت خواهیم بود.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات خوب حوزه مدیریت توسعه و منابع انسانی در سال گذشته گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات جاری، رضایت نسبی در حوزه رفاهی برای پرسنل حاصل شده است و در ادامه افزود استان یزد جزء استان‌هایی است که با مدیریت خوب و مؤثر حوزه توسعه منابع انسانی جداسازی و انتقال مدیریت راهداری به اداره کل حمل‌ونقل جاده‌ای استان، به خوبی انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به نگاه ملی در حوزه بازآفرینی شهری افزود: اداره عمران و بهسازی شهری در موضوعات مرتبط با ساماندهی بافت‌های ناکارآمد برنامه‌های خوبی را تدوین نموده است و با برگزاری نشست‌های تخصصی متعدد در مباحث مختلف شهری و پیگیری مداوم جلسات ستاد بازآفرینی شهری در مرکز استان و شهرستان‌ها توانسته مصوبات خوبی را ارائه دهد.

 رئیس شورای حمل‌ونقل استان در این نشست به فعالیت‌های انجام شده در حوزه حمل‌ونقل ریلی، هوایی و همچنین طرح‌های راهسازی پرداخت و بیان کرد: پروژه آزادراه نطنز- انار که تصویب شده است به زودی در دو قطعه اردکان- مهریز و مهریز- انار عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه مدیریت ساخت و توسعه راه‌ها این اداره کل افزود: در سال گذشته شاهد افتتاح تقاطع غیر همسطح ورودی شهرستان مهریز بودیم و همچنین ۱۸ کیلومتر دیگر از محور یزد-بافق تکمیل شده است که امیدواریم با برنامه‌ریزی خوب این مدیریت شاهد تعریف پروژه‌ای دیگر در این حوزه در سال جدید باشیم.

رئیس شورای حمل‌ونقل استان با اشاره به عملکرد خوب دستگاه‌های حمل‌ونقلی استان افزود: در حوزه ریلی پروژه ۲ خطه شدن راه‌آهن یزد با پیشرفت خوبی در حال انجام است و خوشبختانه موضوع راه‌اندازی قطار حومه‌ای عقدا-مهریز نیز در دستور کار شورای حمل‌ونقل استان قرار گرفته که توسط اداره کل راه‌آهن در حال پیگیری است و امیدوار هستیم که در سال جدید شاهد پیشرفت در این پروژه نیز باشیم. در حوزه هوایی در سال گذشته فرودگاه یزد که از نظر تجهیزات ایمنی و تکمیل آن توسعه یافته، به زودی این فرودگاه در سطح فرودگاه‌های بین‌المللی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در پایان این نشست با اشاره به تغییر رویکرد وزارتخانه از پروژه محوری به برنامه محوری با تأکید بر تمرکز این اداره کل بر روی سه مأموریت اصلی خود حمل‌ونقل، شهرسازی و مسکن به نقاط ضعف رویکرد پروژه محوری پرداخت و گفت: این اداره کل با تغییر اساسی در رویکرد خود در سال ۱۳۹۶ به سمت برنامه محوری حرکت خواهد کرد.

نظر شما