شناسهٔ خبر: 36821 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عادل دریس خبرداد:

بازدید و تردد بیش از ۷۴ هزار گردشگر دریایی و کاروان راهیان نور در بندرخرمشهر

بندر خرمشهر مدیر‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر‌گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بازدید و تردد بیش از ۷۴ هزار و ۱۵۱ میهمان نوروزی، گردشگر دریایی و کاروان راهیان نور در بندرخرمشهر و رودخانه های اروند و کارون به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، عادل دریس اظهار داشت: ساختمان مرکزی قدیمی، محوطه ها، اسکله ها، تجهیزات و تأسیسات بندری، مناطق عملیاتی کربلای ۴ و ۵، نوار مرزی و محل تلاقی رودخانه های اروند و کارون از جمله مکان های مورد بازدید در مجتمع بندری خرمشهر است.

وی در ادامه افزود: میهمانان نوروزی بصورت کاروان خودرویی با همراهی اسکورت و راهنما از بخش‌های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید می کنند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: بندرخرمشهر از ۱۶ اسفند ۹۵ به علت افزایش تقاضا برای گردشگری دریایی، فعالیت شناورهای مسافری در مسیرهای کویت و عراق را متوقف کرده است و این شناورها تا پایان تعطیلات نوروزی فقط به جابجایی مسافر در رودخانه‌های اروند و کارون فعالیت دارند.

به گفته دریس در نیمه اول تعطیلات نوروزی خوشبختانه هیچ حادثه‌ای در رودخانه های اروند و کارون رخ نداده است.

وی یادآور شد: این اداره کل همچون سال‌های گذشته علاوه بر انجام گشت‌های ایمنی در اروند رود بصورت داوطلبانه با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی و هلال احمر در رودخانه کارون نیز اقدام به برگزاری گشت های منظم ایمنی کرده است.

نظر شما