شناسهٔ خبر: 37110 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

حناچی مطرح کرد؛

انتقاد از وجود ۲ میلیون ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور/ نابودی خانه‌های تاریخی عودلاجان با اجرای طرح تفصیلی تهران در بافت تاریخی

پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این نکته که طبق آخرین سرشماری مرکز آمار، ۲میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی و بدون سکنه در کشور وجود دارد گفت: اگر طرح تفصیلی در بافت تاریخی اجرا می شد بسیاری از خانه های قدیمی و تاریخی از جمله منطقه عودلاجان از بین می رفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی عصر دوشنبه در مراسم اختتامیه چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان تهران که در موزه ملی ایران برگزار شد افزود: از این تعداد مسکن خالی در کشور ۴۹۰ هزار واحد مربوط به استان تهران است.

وی با بیان اینکه به حد کافی مسکن ساخته شده است گفت: در سرشماری مرکز آمار واحدهای خالی مسکونی تهران افزون بر ۳۳۰ هزار مورد بود که امیدواریم با تقاضاسنجی نیازها را برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: اگر طرح تفصیلی در بافت تاریخی اجرا می شد بسیاری از خانه های قدیمی و تاریخی از جمله منطقه عودلاجان از بین می رفت.

حناچی با بیان اینکه تهران از حیث آثار تاریخی از استان اصفهان کمتر نبود اظهار کرد: در گذشته دور در اثر بی توجهی، برخی از آثار تاریخی ارزشمند پایتخت تخریب و از بین رفت.

ایرنا از قول حناچی نوشت: طرح بهسازی میدان امام خمینی(ره) تهران در کمیسیون ماده ۵ مطرح است.

چهارمین دوره کنگره معماری و شهرسازی به مدت ۲ روز -۲۰ و ۲۱ فروردین ماه- در موزه ملی برگزار شد که در این همایش ۱۲۳ مقاله علمی و پژوهشی توسط اساتید، دانشجویان و پژوهشگران حوزه معماری و مرمت به این کنگره ارسال شد. /

نظر شما