شناسهٔ خبر: 37123 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

بهره‌برداری از قطعه اول آزادراه تهران- شمال در سال جاری/ پیشرفت ۸۰ درصدی قطعه اول آزادراه تهران- شمال

خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قطعه اول آزادراه تهران شمال تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های راهسازی همزمان با سفر رئیس‌جمهور به مازندران با بیان اینکه آزادراه تهران شمال سالها دچار رکود شده بود، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود این قطعه اول این محور تا قبل از پایان دولت به بهره‌برداری رسد و هم اکنون در ۱۳۱ جبهه بیش از سه هزار و ۴۵۰ نیرو مشغول فعالیت هستند و میزان پیشرفت از ۳۰ به ۸۰ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه گذر از محورهای مواصلاتی شمال کشور در مواقع ترافیک به عنوان معضل بوده است اما با تدبیر دولت طرح ساماندهی محورهای شمال کشور تدوین و تصویب شد گفت: ساماندهی محورها اولویت بندی شده است و محور فیروزکوه به عنوان محور منتهی به مازندران در اولویت اول قرار گرفت و ۴۰ کیلومتر از محور تجهیز و احداث دو هزار متر تونل در دستور کار قرار گرفت.

خادمی با عنوان اینکه ۱۴ کیلومتر تونل در محور تنکابن - قزوین در دست اجرا است ادامه داد: این طرح پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طولانی شدن روند اجرای کنارگذرها از مشکلات نوار ساحلی دریای خزر است گفت: امروز با اولویت بندی صورت گرفته سه کنارگذر بهره برداری می شود که شامل کنارگذر ساری، نوشهر، پل و تونل چالوس است و در ۲۰ روز آینده کنارگذربابل بهره بردار می‌شود.

مهر از قول خادمی نوشت: همچنین با بهره برداری از کنارگذر نور و محمودآباد گلوگاه ترافیکی در مازندران رفع می‌شود./

نظر شما