شناسهٔ خبر: 37328 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مه آبادی:

شکست ر‌کورد پروازی در پایانه‌هوایی تهران و مرکز‌کنترل فضای‌کشور در نوروز ۹۶/ یک سوم از مسافران ‌نوروزی از فرودگاه مهرآباد اعزام و پذیرش شدند

رحمت‌اله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران‌گفت: در نوروز ۹۶ برای اولین بار پس از انقلاب ارائه خدمات‌کنترل ترافیک هوایی به بیش از ۲۱۰۰سورتی پرواز در طول یک شبانه‌روز توسط همکاران مرکزکنترل فضای کشور به ثبت رسید.

به‌‌گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۶ تعداد ۳۰ هزار و۲۵۳ سورتی پرواز در فرودگاه‌های سراسرکشور انجام شده است که این تعداد حاکی از رشد۱۴درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. درطول این مدت سه میلیون و ۷۲۱هزار و۹۵۶ نفر از هموطنان نیز پرواز را برای سفرهای نوروزی خود برگزیدندکه این رقم رشد ۱۶درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

رحمت‌اله مه‌آبادی با بیان این خبر گفت: از میان فرودگاه‌های کشور٬ فرودگاه‌های مهرآباد، حضرت امام خمینی(ره) و مشهد مقدس رتبه های اول تا سوم را به‌خود اختصاص دادند بطوریکه قریب به یک سوم از مسافران هوایی در نوروز از فرودگاه مهرآباد اعزام و پذیرش شده‌اند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: فرودگاه مهرآباد طی بازه‌ی مذکور٬ رشد ۲۰ درصدی پذیرش مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد۱۵ درصدی پروازی راتجربه کرده است، بطوریکه ۹۸۸ هزار و۹۳۴ نفر از هموطنان عزیز از این فرودگاه اعزام و پذیرش شده‌اند و ۸ هزار و۱۶۲ سورتی پرواز نیز در این فرودگاه انجام شده است.

مه‌آبادی با اشاره به کسب رتبه‌ی دوم توسط فرودگاه امام خمینی(ره) در این بازه اظهار داشت: فرودگاه حضرت امام توانست میزبان ۴۵۹۱ سورتی پرواز و همچنین ۶۷۶۱۶۴ مسافر در پروازهای خارجی باشدکه این رقم حاکی از ۱۳درصد رشد در آمارپروازی و ۱۰درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر است.

این مهم در حالی است که برای اولین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی تعداد پروازهای کنترل شده در پایانه هوایی تهران به بیش از ۷۰۰ پرواز در روز و به رکورد۷۲۲ سورتی پرواز رسید.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ادامه افزود: فرودگاه مشهدمقدس در این ایام با استقبال از زائران امام مهربانی‌ها حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) میزبانی از۶۰۹ هزار و۹۱۹ نفر از زائران ایشان و ۴ هزار و ۱۹۸ سورتی پرواز را برعهده داشت که با رشد ۱۸ درصدی پروازها نسبت به مدت مشابه و۲۲ درصدی در اعزام و پذیرش مسافران ضمن کسب رتبه سوم درمیان فرودگاههای کشور، از لحاظ میزان رشد پروازی در نوروز ۹۶ رکورد دار کلیه فرودگاه‌های کشور بوده است.

به گفته مه‌آبادی٬ رکورد دیگری که در نوروز ۹۶ برای اولین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ثبت شد٬ ارائه خدمات کنترل ترافیک هوایی به بیش از  ۲۱۰۰سورتی پرواز در طول یک شبانه‌روز توسط همکاران مرکزکنترل فضای کشور است. بطوریکه همکاران این مرکز با ارایه سرویس به ۲۱۷۰ سورتی پرواز در۲۴ ساعت این افتخار ستودنی را برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به ثبت رساندند.

دریافت کمترین گزارش نقص فنی و یا خطای سیستمی در تجهیزات ناوبری هوایی (اعم از تجهیزات ارتباطی، ناوبری، نظارتی) و زیرساخت‌های فرودگاهی در نوروز ۹۶ نکته مهم دیگری بود که مه‌آبادی بر آن تاکید کرد و گفت: این مهم نشان از برنامه‌ریزی دقیق، تلاش ستودنی و پیگیر متخصصان و کارشناسان شاغل در این حوزه‌ها، چک به‌موقع و نظارت کامل بر عملکرد این سامانه‌ها دارد.

مه‌آبادی در ادامه بیان داشت: نوروز امسال از نظر خدمت‌رسانی به هموطنان وتامین ایمنی وامنیت مسافران نیز در نوع خود بی‌نظیر و بسیارخوب بود و با یاری خداوند متعال، همیاری و همکاری کم‌بدیل متخصصان وکارکنان سختکوش تمامی بخش‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، برنامه‌ریزی قوی و سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه و بهره‌گیری از زیرساخت‌های نوین ناوبری هوایی و فرودگاهی به ارزش بیش از ۸۰۰۰ میلیارد ریالی، نظارت مدیران ستادی بر عملکرد فرودگاه‌های مختلف، اجرای طرح چندپیشگی کارکنان در فرودگاه‌های کشور، هماهنگی بسیار موثر با نهادهای مختلف نظامی، انتظامی و دیگر ذینفعان حاضر در فرودگاه‌های کشور و مشارکت موثر هموطنان عزیز در اطلاع‌رسانی نقایص مشاهده شده در خدمات ارائه شده از طریق سامانه‌های منصوبه در فرودگاه‌ها، الحمدالله بالاترین سطح رضایتمندی مسافران در سامانه نظرسنجی شرکت ثبت و شکر خدا خدمات نوروزی امسال بدون هرگونه رویداد ناگوار و فارغ از هر چالشی ارائه شد.

 مه‌آبادی ضمن تشکر از تمامی متخصصان وکارشناسان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران که در ماندگاری خاطرات نوروز۹۶ برای ملت شریف ایران سخت کوشیدند٬ گفت: بی‌شک این دستاورد حاصل نمی‌شد مگر در سایه همدلی، انسجام و از خودگذشتگی همکارانم در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران.

وی ابراز امیدواری کرد؛ با توجه به بزرگواری و سعه‌ی صدر بی‌بدیل ملت ایران، قصورمان در ارائه خدمات از سوی ایشان بخشیده شده و در طول سال ۹۶ نیز با مشارکت و همراهی ما در مدیریت خدمات فرودگاهی، ازسطح کیفی و کمی خدمات فرودگاهی مطلوب‌تری برخوردار شویم.

نظر شما