شناسهٔ خبر: 37380 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

امضاء تفاهمنامه ۳ جانبه در شرکت عمران و بهسازی شهری ایران:

مشارکت ۳ جانبه برای نوسازی و ارتقای كیفیت بافت‌های شهری محدوده‌های هدف لرستان/ آموزش و بكارگیری الگوی عملیاتی توسعه‌گر در نوسازی بافت‌های ناکارآمد

تفاهم نامه تفاهم‌نامه نوسازی بناها و بازآفرینی شهری محلات هدف استان لرستان امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار لرستان و مدیرعامل شركت توسعه متوازن مسكن ایرانیان به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تفاهم‌نامه نوسازی بناها و بازآفرینی شهری محلات هدف استان لرستان امروز مورخ ۲۹ فروردین ماه بین هوشنگ بازوند استاندار لرستان، محمدسعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران وبهسازی شهری ایران و همچنین محمد خوشرو مدیرعامل شركت توسعه متوازن مسكن ایرانیان (به عنوان نهاد توسعه‌گر) به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور نوسازی بناها و بازآفرینی و ارتقای كیفیت بافت‌های شهری در محدوده‌های هدف برنامه‌های بهسازی و نوسازی لرستان و همچنین ترویج، آموزش و به كارگیری الگوی عملیاتی توسعه‌گر در نوسازی بافت‌های فرسوده و ناكارآمد شهری و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های سه طرف برای عملیاتی شدن این الگو در محلات هدف استان لرستان به امضا رسیده است.

باتوجه به متن این تفاهم‌نامه همكاری در تدوین طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌گر به منظور نوسازی و بازآفرینی بافت‌های هدف در لرستان، برنامه‌ریزی و اقدام برای تخصیص بخشی از اعتبارات در اختیار دستگاه برای ارتقای خدمات روبنایی و زیربنایی، اقدام برای طی مراحل تصویب تكالیف دستگاه‌های مختلف برای پیشبرد عملیات اجرایی و ستاد ملی بازآفرینی بافت‌های شهری، قراردادن امكانات و ظرفیت‌های در اختیار برای پیشبرد برنامه‌های عملیاتی برنامه‌های توسعه‌گر در محدوده‌های مورد توافق و پیگیری و تعامل با دستگاه‌های مختلف جهت تعریف نقش و ایفای موثر آن در هماهنگی با برنامه‌های عملیاتی توسعه‌گر از تعهدات شركت عمران و بهسازی شهری ایران در اجرای این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

با عنایت به برنامه‌ریزی و توافق انجام یافته، شهر بروجرد به عنوان نخستین شهر استان برای اجرایی شدن همکاری طرفین تعیین می‌شود.

براساس این تفاهم‌نامه با شروع عملیات اجرایی در این شهر، توسعه‌گر برنامه خود برای گسترش حوزه عملیات نوسازی به سایر مناطق و شهرهای استان را (با اولویت شهرهای خرم‌آباد و درود) که نیاز و ظرفیت نوسازی در آن‌ها وجود دارد، با تمرکز برنهادسازی و سازمان‌دهی نیروهای درون‌استانی، به طرفین تفاهم ارائه خواهد داد.

همچنین مبادله این تفاهم‌نامه بین سه طرف نام برده به معنای اعطای حق انحصاری توسعه‌گر در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های بازآفرینی نبوده و سایر توسعه‌گران چنانچه تمایل به فعالیت توسعه‌ای در بافت‌های هدف بازآفرینی شهری در استان لرستان داشته باشند، با طی مراحل توافق می‌توانند از اقدامات و حمایت‌های مشابه مندرج در این تفاهم‌نامه بهره‌مند شوند.

مدت اعتتبار این تفاهم‌نامه از زمان امضا به مدت سه سال تعیین شده و پس از آن با تفاهم طرفین به مدت مورد توافق قابل تمدید خواهد بود./

نظر شما