شناسهٔ خبر: 37447 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور جمعی از مسئولان صورت می‌گیرد:

جزئیات سفر رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان فارس/ افتتاح ۵۴ کیلومتر محور جدید

آخوندی سفر همزمان با سفر رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی به فارس ۵۴ کیلومتر از محورهای آماده بهره‌برداری استان به دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی صبح روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین‌ماه به منظور بازدید و افتتاح پروژه‌های عمرانی، تهران را به مقصد شیراز، مرکز استان فارس ترک خواهد کرد.

با توجه به برنامه پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و کلنگ‌زنی این استان قطعه دوم راه اصلی باب انار – سروستان – خرامه – ارسنجان – سعادت شهر به طول ۳۵ کیلومتر، باند دوم بزرگراه شیراز – فیروز آباد – جم به طول ۱۵ کیلومتر و کمبندی فسا به طول ۴ کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی و به دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

همچنین در این سفر عملیات اجرایی احداث باند دوم بابامیدان – گچساران (قطعه ۱) به همراه ۳ تقاطع غیرهمسطح به طول ۳۰ کیلومتر، تقاطع غیر همسطح مومن‌آباد واقع در تقاطع محور شیراز – فسا و محور باب انار – سروستان – ارسنجان، باند دوم محور جهرم – قیر به طول ۱۲ کیلومتر و محور استهبان – داراب (قطعه سد رودبال) به طول ۱۲ کیلومتر از طریق ویدئو کنفرانس آغاز خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در طول این سفر از مناطق آسیب دیده از سیل شهرستان‌های جهرم، فیروزآباد و کازرون نیز بازدید خواهد کرد.

در بدو ورود به شیراز

رئیس جمهوری برنامه های سفر به استان فارس را تشریح کرد

رئیس جمهوری گفت: در سفر به استان فارس ضمن بازدید از چند مرکز و بهره برداری از طرح های مهم این استان، در آیین یادروز سعدی شرکت خواهم کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در بدو ورود به استان فارس افزود: بسیار خوشحال هستیم که خداوند توفیق داد که در ماه مبارک رجب به زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و همچنین دیدار مردم عزیز، بزرگوار و فرهنگدوست شیراز برسیم.

وی اظهار کرد: در برنامه های سفر به استان فارس، بازدید از چند مرکز مهم و بهره برداری از طرح های مهم که مسئولان و دست اندرکاران در ماه های گذشته برای تکمیل آنها تلاش کرده اند، پیش بینی شده است.

رئیس جمهوری گفت که در سفر به استان فارس در نشستی با صاحبان اندیشه و صاحب نظران سیاسی استان نیز شرکت می کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه با هدف شرکت در آیین یادروز سعدی و بهره برداری از افزون بر ۴۰۰طرح عمرانی در استان فارس وارد شیراز شد.

رئیس جمهوری را در سفر به استان فارس شماری از وزیران و اعضای هیات دولت همراهی می کنند.

شرکت در آیین ویژه بزرگداشت سعدی شیرازی از شاعران بلندآوازه ایران که در تقویم رسمی کشور، اول اردیبهشت ماه به یادروز این شاعر پدیدآورنده گلستان و بوستان نامگذاری شده است، از برنامه های رئیس جمهوری در این سفر است.

بنا بر اعلام استاندار فارس، همزمان با این سفر افزون بر ۴۰۰ طرح به ارزش یک هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی شمار دیگری از طرح ها نیز آغاز می شود.

سیدمحمدعلی افشانی روز بیست و نهم فروردین ماه جاری در نشست خبری افزود: بیمارستان خیریه ۶۰۰ تختخوابی بوعلی در نزدیکی شهر صدرا، ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس شیراز، سد مخزنی چشمه عاشق شهرستان نی ریز، فاز دوم خط یک مترو شیراز از میدان نمازی تا چهار راه زند به طول سه کیلومتر وطرح های آبیاری نوین به وسعت سه هزار و ۳۰۰ هکتار در این سفر به بهره برداری می رسند.

بر این اساس، ۳۵ کیلومتر راه اصلی سروستان – خرامه و ۱۵ کیلومتر باند دوم جاده شیراز – فیروزآباد، چهار کیلومتر کمربندی فسا، آبرسانی به ۷۱ روستا، ۲۱ طرح کشاورزی، چهار طرح در شهرک های صنعتی استان، ۲۵ باب فضای آموزشی، مرکز نگهداری و درمان معتادان شیراز و ۳۳ طرح حوزه صنعت و معدن در استان فارس در این سفر به بهره برداری می رسند.

بنا بر اعلام استاندار فارس، در سفر رئیس جمهوری به این استان طرح های دیگری همچون مرکز سنجش مهارت شیراز ، ۱۰ باب کتابخانه در شیراز، ۱۲ پروژه در حوزه صنایع الکترونیک، ۲۲۰ طرح بهداشت و درمان نیز به بهره برداری می رسند.

افشانی بیان کرد: همچنین همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان فارس، عملیات اجرایی طرح هایی مانند شهر سلامت، طرح توسعه فولاد پاسارگاد، گازرسانی به ۲۶۰ روستا، ۳۱ کیلومتر از بزرگراه شیراز – اهواز و ۳۶ طرح بهداشتی و درمانی آغاز می شود.

رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت پیش از این اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به استان فارس سفر کرده بودند.

نظر شما