شناسهٔ خبر: 37511 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت:

آغاز عملیات احداث ۱۲ کیلومتر از پروژه باند دوم محور جهرم- قیر/ بازدید از عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی جهرم

بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه بیمارستان جهرم عملیات احداث بخشی از پروژه باند دوم محور جهرم- قیر به طول ۱۲ کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان ملی و استانی آغاز شد. همچنین امروز آخوندی از روند ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی برادران خواجه جهرمی در شهرستان جهرم بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عملیات اجرایی بخشی از پروژه باند دوم محور جهرم- قیر به طول ۱۲ کیلومتربا اعتبار ۸۰ میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

بنا بر گزارش ارائه شده از سوی پیمانکار طول کل این محور ۷۰ کیلومتر است و در حال حاضر به عنوان جاده فرعی درجه دو و آسفالته مورد استفاده است و شرق استان فارس را به نواحی غربی متصل می کند.

همچنین بر اساس اطلاعات گزارش شده بهسازی باند قدیم این محور جهت اتصال به مسیر بزرگراهی از ضروریات تکمیل این پروژه به شمار می‌رود که قرار است قبل از احداث باند دوم مسیر آغاز شود. 

گفتنی است عملیات بهسازی محور قیر- فیروزآباد نیز هم اکنون در حال انجام است که در صورت تکمیل، مسیر ایمنی را از شرق به غرب استان برای شهروندان فراهم می‌کند. 

وزیر راه و شهرسازی همچنین از پروژه در حال ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی برادران خواجه جهرمی در شهرستان جهرم نیز بازدید کرد و در جریان جزئیات این پروژه قرار گرفت.

به گفته پیمانکار این طرح بیمارستانی علی‌رغم اینکه طبق قرار داد، باید ظرف ۳ سال تکمیل می‌شد همچنان پس از ۱۰ سال ساخت آن ادامه دارد که خوشبختانه در دولت یازدهم این پروژه از شرایط تامین مالی خوبی بهره‌مند شد که سرعت ساخت پروژه را بالا برد به طور مثال سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان از سوی وزارت راه و شهرسازی و ۵ میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت و درمان به این پروژه تزریق شد.

نظر شما