شناسهٔ خبر: 37812 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی صورت گرفت:

بهره‌برداری از ساختمان جدید پزشکی قانونی شهرستان پارس‌آباد در استان اردبیل

افتتاح ساختمان جدید پزشکی قانونی شهرستان پارس‌آباد استان اردبیل با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل، یاور مظفری مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی استان اردبیل در مراسم افتتاح این ساختمان گفت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۸۵۴ مترمربع و زیربنای ۵۰۰ مترمربع در ۲ طبقه با سازه اسکلت فلزی در سال ۸۹ عملیات اجرایی آن آغاز شده و شامل اتاق‌های کالبدشکافی، سردخانه، پارکینگ آمبولانس، انباری، اتاق معاینه زنان و مردان، پذیرش، حفاظت، اتاق نمونه‌گیری خون، اتاق مسئول آزمایشگاه، آزمایشگاه و سالن انتظار است.

وی تصریح کرد: برای احداث این ساختمان مبلغ ۷ میلیارد ریال هزینه شده و اعتبار موردنیاز برای محوطه‌سازی و پرداخت مطالبات پیمانکار حدود ۳ میلیارد ریال است.

مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی استان گفت: با افتتاح این ساختمان، بخشی از مشکلات مردم از نظر هزینه و ترافیک برطرف می‌شود و افتتاح این ساختمان اولین قدم برای ارائه خدمات مناسب به مردم این منطقه است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل نیز در مراسم گفت: با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی شهرستان پارس‌آباد، درصدد فراهم کردن شرایطی برای مردم پارس‌آباد بودیم تا مردم این منطقه بتوانند از خدمات پزشکی قانونی استفاده کرده و از مراجعات بی‌مورد به مرکز استان که گاهی شاهد اتفاقات ناخوشایندی نیز بوده‌ایم، بی‌نیاز شوند.

وی گفت: با توجه به جذب پزشک متخصص در این شهرستان درصدد راه‌اندازی طرح دادپزشک تا آخر فصل بهار هستیم که اجرای این طرح به میزان قابل‌توجهی روند صدور جواز دفن را در مرگ‌ومیرهای عادی تسهیل کرده و سبب کاهش ورودی پرونده‌های فوتی به تشکیلات قضایی خواهد شد.

نظر شما