شناسهٔ خبر: 39614 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عفیفی پور مطرح کرد:

تحول در بندر شهیدرجایی با بهره‌برداری از ۱۱ پروژه سرمایه‌گذاری/ رونق بخشی به توسعه و اشتغال دریامحور

بازدید مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به تحقق بیش از ۶ هزار میلیارد ریال پروژه سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی تا پایان سال ۹۶ گفت: با بهره‌برداری از این ۱۱ پروژه علاوه بر ایجاد تحول در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران، برای حدود ۸۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله مراد عفیفی پور در حاشیه بازدید از چند پروژه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی، از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران در راستای برداشتن گام‌های عملی در زمینه تحقق منویات مقام معظم رهبری با محوریت اقتصاد مقاومتی، رونق بخشی به فعالیت‌های بندری و ایجاد اشتغال مولد خبر داد.

وی در همین رابطه گفت: تکمیل و بهره‌برداری از ۱۱ پروژه عمرانی توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سال ۹۶ هدف‌گذاری شده که بر اساس برنامه زمان‌بندی، ۶ پروژه در نیمه نخست و ۵ پروژه دیگر در نیمه دوم امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گفته عفیفی پور با پیگیری‌های مستمر صورت گرفته، تعدادی از این پروژه‌ها حتی زودتر از برنامه زمان‌بندی قراردادی به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیان کرد: این پروژه‌ها با هدف افزایش ظرفیت پسکرانه برای نگهداری و لجستیک کانتینر، افزایش ظرفیت پایانه نگهداری فرآورده‌های نفتی، تأمین انرژی پایدار و ارائه خدمات عمومی در دست اجراست.

وی دو پروژه ساخت آب‌شیرین‌کن با مجموع ظرفیت تولید ۲۵ هزار مترمکعب آب شرب، چهار پروژه احداث پایانه نگهداری فرآورده‌های نفتی، دو پروژه پایانه لجستیک کالا و کانتینر، یک پایانه استاندارد نگهداری کالای خطرناک، یک پایانه ورود و خروج کامیون و همچنین تعمیرگاه و موتورپول تجهیزات را از جمله این طرح‌ها برشمرد.

عفیفی پور ارزش مجموع این ۱۱ پروژه را بالغ بر ۶ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بهره‌برداری از این پروژه‌ها به موازات توسعه زیرساخت‌های بندر شهید رجایی پیامدهای مثبتی اجتماعی به ویژه در زمینه ایجاد اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

این مقام مسؤول در پایان ابراز امیدواری کرد، با بهره‌برداری و به ثمر نشستن این پروژه‌ها برای حدود ۸۰۰ نفر اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد تا گامی مهم در زمینه تحقق شعار امسال یعنی"اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" برداشته شود.

نظر شما