شناسهٔ خبر: 40019 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

امانی‌بنی خبر داد:

تلاش برای بهره‌مندی جزایر کم‌برخوردار ایران از هواپیماهای ATR/ برنامه‌ریزی برای پروازهای فوق‌العاده از فرودگاه بندرعباس به مشهد در تعطیلات عید فطر

محمود اماني مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان با اعلام اینکه دو پرواز فوق العاده به مقصد مشهد مقدس در روز عید فطر در فرودگاه بندرعباس دایر می‌شود، به تاثیر اقتصادی پرواز هواپیماهای کوچک در جزایر استان اشاره‌کرد و گفت: متاسفانه جزایر جنوب از پروازهای ای.تی.آر بی‌نصیب مانده است.

محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: درحالی‌که توقع این بود فرودگاه بندرعباس بیس پروازی برای ای.تی.آرهای هما شود اما هنوز خبری از حضور هواپیماهای جدید ایران ایر در این فرودگاه نیست.

وی با بیان اینکه ابوموسی، جاسک و بندرلنگه منتظر از سرگیری پروازهای کوچک بودند، گفت: جزایر جنوبی با حضور هواپیماهای کوچک می‌توانند رشد و توسعه یابند، این درحالی‌که است که جزایر جنوب از پروازهای ای.تی.آر بی نصیب مانده است.

امانی بنی با اعلام اینکه از ابتدا قرار بود ۲ فروند ای.تی آر به فرودگاه بندرعباس داده شود تا برای مسیرهای جدیدی چون بوشهر، عسلویه، شیراز، چابهار، ابوموسی و جاسک پرواز برقرار شود، توضیح داد: فرودگاه‌های جزایر جاسک و ابوموسی، تنب بزرگ و بندرلنگه و حتی فرودگاه کیش به این نوع پروازها نیاز دارند چرا که جزو فرودگاه‌های کم برخوردار بوده که تنها روزی چند پرواز در آنها انجام می‌شود و می‌توان با تجهیز آنها به هواپیماهای کوچک از پتانسیل این فرودگاهها استفاده کرد.

اضافه شدن دو پرواز در مسیر بندرعباس -دبی توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر

مدیرکل فرودگاههای استان هرمزگان هم‌چنین با اشاره به آغاز تعطیلات تابستانی و همزمانی آن با عید سعید فطر گفت: به دلیل افزایش گرما در این فصل سال معمولاً برنامه‌ای برای افزایش پرواز در فرودگاه نداریم با این حال به دلیل درخواست‌های مردمی برای عید فطر در مسیر بندرعباس –مشهد افزایش پروازی داریم و دو پرواز فوق العاده به مقصد مشهد مقدس در روز عید فطر در فرودگاه دایر می‌شود.

وی همچنین از افزایش پروازهای خارجی فرودگاه خبر داد و گفت: با برقراری دو پرواز جدید در مسیر بندرعباس به دبی توسط هواپیمای کیش ایر پروازهای خارجی فرودگاه در مسیر بندرعباس-دبی به هفته ای 8 پرواز افزایش یافت.

نظر شما