شناسهٔ خبر: 40419 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

رونمایی از سند راهبردی بانک مسکن در افق ۱۴۰۰/ کتاب عملکرد بانک مسکن در دولت تدبیر و امید رونمایی شد

رونمایی سند راهبردی بانک مسکن در افق ۱۴۰۰ توسط وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن با تبیین هفت استراتژی بانک در ۱۰ هدف کلان در محل ستاد مرکزی بانک‌مسکن رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سند راهبردی بانک مسکن در افق ۱۴۰۰ عصر ۱۲ تیرماه سال جاری توسط عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن و با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن و همچنین اعضای هیات مدیره آن بانک در محل ستاد مرکزی بانک مسکن، رونمایی شد.

مراسم رونمایی از سند راهبردی بانک  مسکن در افق ۱۴۰۰ که همزمان با جلسه شورای هماهنگی مدیران ستادی بانک مسکن انجام شد شاملِ بیانیه ماموریت، ماموریت، استراتژی‌های بانک، بیانیه چشم‌انداز و تعریف اهداف کلان بانک است.  

سند راهبردی بانک مسکن در افق ۱۴۰۰ که رونمایی شد بدین شرح است:

بیانیه ماموریت

 بانک مسکن، بانک توسعه‌ای- تخصصی در حوزه مسکن و توسعه شهری است که با پشتیبانی از اجرای اهداف کلان دولت و توسعه کمی و کیفی بخش مسکن و رونق آن، نقش موثری در توانمندسازی مالی فاقدین مسکن، تامین مالی، اجرای برنامه‌های مالی- بانکی طرح‌های توسعه‌ای دولت در حوزه مسکن و توسعه شهری و بازآفرینی شهری ایفا می‌کند.

ماموریت

 تسهیل فرآیند تامین مالی حوزه مسکن و توسعه شهری و اعطای تسهیلات جهت تامین مسکن کلیه خانوارهای فاقد مسکن و ارایه خدمات مالی، بانکی و مشاوره ای به فعالان، توسعه‌گران و سازندگان واحدهای مسکونی منطبق با الگوی مصرف برای اقشار میان‌درآمد و کم‌درآمد با تاکید بر احیای بافت‌های فرسوده میان‌جمعیتی.

بیانیه چشم انداز

رهبری در ارایه اثربخش خدمات تامین مالی به فعالیت‌های مسکن و توسعه‌شهری و تبدیل شدن به یکی از توانمندترین بانک‌های توسعه‌ای- تخصصی منطقه غرب آسیا.

استراتژی های بانک در هفت محور تعریف شده است و شاملِ توسعه بانکداری تخصصی خرد (Ratail Banking) به آحاد مردم، ارایه خدمات بانک سرمایه گذاری  (Investment Banking)از طریق گروه مالی با ساز و کار بازار سرمایه، تقویت بانکداری رهنی (Mortagae Banking)، پیاده سازی مدل بانکداری توسعه‌ای (Development Banking)، تقویت مدل بانکداری شرکتی تخصصی به انبوه‌سازان و توسعه‌گران (Corporate Banking)، ظرفیت‌سازی نهادی بانک با حمایت از راه‌اندازی انواع موسسات مالی و اعتباری (Financial Holding Company) و  مشارکت موثر در سیاستگذاری بخش مسکن و توسعه شهری است.

اهداف کلان بانک نیز شامل ۱۰ هدف است و شاملِ افزایش سهم از تامین مالی بخش مسکن و توسعه شهری، تقویت ظرفیت تسهیلات‌دهی و توان مالی بانک، ساماندهی انواع تقاضا در بخش مسکن و توانمندسازی مالی خانوارهای فاقدمسکن به ویژه گروه های کم‌درآمد، مدیریت بهینه ریسک و اداره اقتصادی بانک، تقویت سلامت و شفافیت و انضباط، ایجاد سازمان یادگیرنده و توسعه سرمایه‌های انسانی و سازمان و اطلاعاتی، برتری در ارایه خدمات مالی و بانکی و مشاوره به فعالین بخش مسکن، افزایش مستمر بهره‌وری و چابکی سازمانی و بهبود فرآیندهای کلیدی بانک با بهره گیری از ابزارهای نوین فناوری اطلاعات، بهبود نوآوری در محصولات و خدمات و ابزارهای مالی- بانکی و در نهایت ارزش آفرینی مستمر برای کلیه ذینفعان به ویژه مشتریان بانکی است.

گزارش عملکرد چهارساله بانک مسکن در دولت تدبیر و امید

همچنین در مراسم فوق از کتاب گزارش عملکرد بانک مسکن در چهارساله دولت تدبیر و امید که گزارش عملکرد آن بانک را در سال های ۹۲ تا ۹۶ به تصویر می کشد، رونمایی شد.

کتاب گزارش عملکرد بانک مسکن در چهارساله دولت تدبیر و امید که به امضای وزیر راه و شهرسازی رسید در ۱۰ فصل تهیه شده است که به ترتیب فصول آن شاملِ ارکان بانک، طراحی محصولات و خدمات نوین حوزه مسکن، سیاست‌های تجهیز منابع و اصلاح ساختار مالی، سیاست های تاثیر اعتباری و اعتبار تسهیلات، نهادسازی‌مالی، نظام برنامه‌ریزی و عملکرد بخش وزارت، ساماندهی امور شعب و توسعه منابع انسانی، عملکرد بخش ارزی بانک، برنامه ها و عملکرد حوزه فن آوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک از سال ۹۲ تا ۹۶ و در نهایت مسایل حقوقی و امور مجلس که به تفصیل در کتاب توضیح داده شد.

گفتنی است در مراسم رونمایی از سند راهبردی بانک مسکن در افق ۱۴۰۰، حامدمظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، محمد سعید ایزدی مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، محسن نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، محمدجعفر علیزاده مدیرعامل سازمان مجری و تاسیسات عمومی و دولتی، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، عزیز الله مهدیان معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، و اعضای هیات مدیره بانک مسکن حضور داشتند. /

برچسب‌ها:

نظر شما