شناسهٔ خبر: 40483 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

نریمان در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

ایجاد سرپناه برای بیش از ۲۰ هزار نفر در پردیس طی ۴ ماه اخیر/ رفع مشکلات تامین زیرساخت‌ها در پردیس

درجمع معاون وزیر راه و شهرسازی از ایجاد سرپناه برای بیش از ۲۰ هزار نفر در پردیس طی ۴ ماه اخیر خبر داد و گفت: براساس دستور وزیر راه و شهرسازی علی‌رغم اینكه در حال حاضر ۴۰ هزار واحد مسكن مهر در پردیس به مرحله نازك‌كاری رسیده است اما آن‌ها را تا زمان تكمیل خدمات به متقاضیانشان تحویل نخواهیم داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در حاشیه مراسم افتتاح ۶۵۰ واحد مسكونی مسكن مهر محله مهران واقع در فاز ۵ شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه طی ۴ ماه اخیر شاهد ۴ مرحله افتتاح بودیم كه طی این مراسم‌ها موفق به تحویل بیش از ۵ هزارو ۷۰۰ واحد به متقاضیان شدیم. به بیانی دیگر می‌توانیم بگوییم كه در این مدت برای بیش از ۲۰ هزار نفر سرپناه ایجاد كردیم.

نریمان در ادامه با بیان اینكه واحدهای مذكور از نظر ساخت و خدمات زیربنایی مشكلی ندارند گفت: انجام مراسم‌های افتتاح در فازهای مختلف شهر جدید پردیس در مدت زمان اخیر نشان می‌دهد كه ما موفق شدیم مهم‌ترین مشكل این پروژه‌ها در احداث زیرساخت را رفع كرده و طرح‌های روبنایی را تا حد زیادی پیش ببریم. مواردی كه قطعا از حقوق شهروندی ساكنان این مناطق به شمار می‌رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: براساس دستور وزیر راه و شهرسازی علی‌رغم اینكه در حال حاضر ۴۰ هزار واحد مسكن مهر در پردیس به مرحله نازك‌كاری رسیده است اما آن‌ها را تا زمان تكمیل خدمات به متقاضیانشان تحویل نخواهیم داد.

مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید از برگزاری مراسم افتتاح و واگذاری واحدها در ماه‌های آتی در این منطقه خبر داد و گفت: بدون شك این مراسم‌ها به صورت نمایشی نخواهد بود، همكاران ما در شركت عمران پس از انجام پروژه‌های عظیم و دشوار در جهت ساخت دیوارهای حائل و سایر خدمات زیربنایی و روبنایی این شرایط را برای تحویل واحدها فراهم كرده‌اند، به طور مثال ساخت ۸ کیلومتر دیوار حائل تنها در محله مهران بخشی از این اقدامات محسوب می‌شود که عددی برابر با نیمی از فاصله پردیس تا تهران خواهد بود.

این مقام مسئول با تأکید براینکه برنامه مشخصی برای پیشبرد پروژه‌ها در پردیس در پیش داریم تا این منطقه برای اسکان و زیست‌پذیری آماده کنیم گفت: موفق شدیم تا در سخت‌ترین منطقه کشور برای ساخت مسکن مهر که همین شهر پردیس به شمار می‌رود پروژه‌ها را تا حد قابل قبولی پیش ببریم که البته به این مقدار نیز قانع نبوده و به دنبال تکمیل سایر اقدامات باقی‌مانده هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت هویت شهرهای جدید نیز بیان کرد: خوشبختانه شروع به ساخت حوزه علیمه در شهر جدید پردیس کرده‌ایم که قطعا در هویت‌بخشی این منطقه تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت، همچنین در برنامه‌های پیش‌رو تصمیم به ساخت فضاهای دانشگاهی و آموزشی، درمانی، توسعه مرکز فناوری و مدارس غیرانتفاعی داریم که پس از تکمیل در افتتاح‌های بعدی رونمایی خواهد شد.

نریمان در پایان با اشاره به دیر شروع شدن اقدامات اجرایی پروژه مسکن مهر پردیس بیان کرد: با اعتمادسازی انجام شده خوشبختانه امور مربوط به تعهدات و آورد متقاضیان در حال انجام است و تنها بخشی از مشکلات نرم‌افزاری باقی‌مانده است که سعی داریم در صورت عدم رفع آن‌ها نیز مسائل را به نفع متقاضیان تمام کرده و تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از واحدها را تکمیل و تحوبل دهیم./

نظر شما