شناسهٔ خبر: 41118 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

دستاوردهای مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به خراسان جنوبی

جلسه در سفر روز گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی و اعضاء هیئت‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به خراسان جنوبی و برنامه بازدید و تشکیل جلسه هیئت‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در خراسان جنوبی مصوبات و نتایج مثبت و خوبی به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، در سفر معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و اعضاء هیئت‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به خراسان جنوبی و برنامه بازدید و حضور در جلسات به‌ویژه تشکیل جلسه هیئت‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در خراسان جنوبی مسائل و مشکلات مرتبط مطرح شد و با عنایت ویژه معاون محترم وزیر و موافقت اعضاء محترم هیئت‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، مصوبات و نتایج مثبت و خوبی به تصویب رسید که اهم آن جهت اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی به شرح زیر اعلام می‌گردد:

۱- در راستای اجرای دستور وزیر محترم راه و شهرسازی مبنی بر مساعدت در اجرای طرح فاضلاب مهرشهر بیرجند، مجوز پرداخت مبلغ یک میلیارد تومان به‌صورت نقدی به شرکت محترم آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی و معادل ۲ میلیارد تومان واگذاری زمین به قیمت کارشناسی به شرکت مذکور (جمعاً مبلغ ۳ میلیارد تومان) توسط هیئت‌مدیره محترم سازمان ملی زمین و مسکن صادر شد.

شایان‌ذکر است مجوز واگذاری زمین به شرکت آب و فاضلاب معادل ۲/۵ میلیارد تومان در سال گذشته توسط هیئت‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن صادر و قرارداد واگذاری زمین با شرکت آب و فاضلاب استان نیز مبادله شد که با صدور مصوبه اخیر، مجموعاً ۵/۵ میلیارد تومان تعهد وزارت راه و شهرسازی در کمک به اجرای فاضلاب مهرشهر بیرجند محقق شد.

۲- با هدف تسهیل در عبور و مرور شهروندان عزیز مهرشهر و کاهش ترافیک، احداث ورودی دیگری برای مهرشهر مصوب گردید و مقرر شد چنانچه ۲/۳ اعتبار آن به میزان ۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ملّی (شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور) تأمین گردد، الباقی به میزان ۲ میلیارد تومان توسط سازمان ملی زمین و مسکن پرداخت خواهد شد.

۳- با هدف کمک به احداث مدارس در سایت‌های مسکن مهر و در راستای تفاهم‌نامه فی‌مابین اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، نسبت به تأمین معادل حدود ۴/۵ میلیارد تومان به‌صورت غیرنقدی به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان از طرف هیئت‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن صادر گردد.

۴- در خصوص اراضی تحت تصرف شرکت تعاونی مسکن ارتش در شهر خوسف فاقد هرگونه قرارداد واگذاری از سوی متولین اراضی در سنوات خیلی قبل که مشکلات عدیده‌ای را برای خریداران ایجاد نموده بود؛ با تصویب هیئت‌مدیره محترم سازمان ملی زمین و مسکن، مقرر شد مشکل این اراضی مطابق مصوبه و در راستای ضوابط و مقررات قانون ساماندهی و تولید و عرضه مسکن مرتفع گردد.

همچنین در خصوص سایر اراضی واگذاری از سوی شورای برنامه‌ریزی شهر خوسف در سنوات ماضی در شهر خوسف توسط شورای برنامه‌ریزی، نیز مقر رشد مستندات و مدارک آن جمع‌بندی و برای سازمان ملی زمین و مسکن ارسال گردد.

۵- در خصوص تأمین مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به تعداد ۳۷۰ واحد مقرر شد برابر مجوز سازمان ملی زمین و مسکن نسبت به تأمین اراضی مورد نیاز در قالب اجاره طویل‌المدت و ساخت واحدها توسط سازنده موردتایید شورای مسکن استان صورت گیرد.

۶- تعداد ۱۰۱ قطعه زمین از اراضی واگذار شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهر اسدیه نیز مقرر شد پس از طی مراحل قانونی و اداری و پس از الحاق اراضی به محدوده؛ مجوز سازمان ملی زمین و مسکن برابر ضوابط و مقررات قانون ساماندهی و تولید و عرضه مسکن در جهت رفع مشکل صورت گیرد.

۷- جهت تأمین جهت احداث ۲۰۰ واحد مسکونی استیجاری توسط مجمع خیرین مسکن‌ساز مقرر شد بر اساس آئین‌نامه قانون ساماندهی و واگذاری اجاره‌داری ۵ ساله بررسی‌ها انجام و مساعدت گردد.

۸- تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جهت کمک و مساعدت در احداث مسجد جدیدالاحداث تعاونی مسکن ۰۴ ارتش شهر بیرجند

نظر شما