شناسهٔ خبر: 41555 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سکونت ۱۹ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده و سکونت گاه‌های غیررسمی

مجید روستا عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران از زندگی ۱۹ میلیون تن در بافت فرسوده و سکونت گاه‌های غیر رسمی سراسر کشور خبرداد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خبرگزاری میزان ، دکتر مجید روستا  عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: مطالعات مختلفی در رابطه با مقوله حاشیه‌نشینی صورت گرفته و آماری در این رابطه به دست آمده است.

 وی افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، در حال حاضر ۱۹ میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت‌های فرسوده، تاریخی و سکونتگاه‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند.

 مدیر کل دبیر خانه ستاد ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی با اشاره به آمار مختلف ارائه شده در رابطه با حاشیه نشینی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار، ۶ میلیون نفر از جمعیت کشور را حاشیه نشین‌ها تشکیل می‌دهند و سایر آمار ارائه شده مورد تایید نیست.

 دکتر روستا از بررسی‌های صورت گرفته در رابطه با وضعیت برخی از محلات کشور اظهارکرد: در یک مطالعه، وضعیت ۲ هزار و ۷۰۰ محله که در مناطق حاشیه قرارداشتند مورد بررسی قرار گرفت و این مطالعه در مساحتی به وسعت ۱۴۰ هزار هکتار صورت گرفته است.

 وی از طرح موضوع سکونت گاه‌های غیر رسمی در شورای اجتماعی کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: مسئله سکونت گاه‌های غیر رسمی به یک دغدغه عمومی تبدیل شده و موضوعات مرتبط با آن، اکنون در شورای عالی اجتماعی کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نظر شما