شناسهٔ خبر: 41805 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مدیرکل بنادر خوزستان خبر داد:

موفقیت بندرامام خمینی در تمدید گواهی‌نامه مدیریت امنیت اطلاعات

بندر خرمشهر معاون طرح و توسعه مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: بندرامام خمینی پس از احراز صلاحیت‌های لازم در اولین ممیزی ملی سه ساله چهارم بر پایه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، موفق به تمدید این گواهی‌نامه شایستگی بر مبنای استاندارد ISO ۲۷۰۰۱ شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل ازروابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی خوزستان، معاون طرح و توسعه این اداره‌کل با اشاره به پیشتازی اداره‌کل بنادر و دریانوردی خوزستان در دریافت گواهی‌نامه شایستگی امنیت اطلاعات گفت: به منظور بررسی صلاحیت‌ها و شایستگی‌های اداره‌کل در خصوص تمدید اعتبار گواهی‌نامه مذکور، گروه ممیزی گواهی‌نامه مدیریت امنیت و تبادل اطلاعات تحت نظارت افتا (اداره کل نظام ملی مدیریت و اطلاعات کشور)، مجموعه اطلاعات و تمهیدات اتخاذه شده در این اداره‌کل را ارزیابی کردند.

علی عسکری در ادامه افزود: طی فرآیند این ممیزی ملی که با همکاری  یکی از شرکت‌های داخلی مورد تأیید افتا صورت پذیرفت، مستندات و روش‌های اجرایی این اداره‌کل حسب الزامات و روش ‌های این استاندارد ملی و بین‌المللی، بررسی و میزان تطابق آنها ارزیابی شد.

وی در خصوص اهداف این ممیزی موفقیت آمیز تصریح کرد: با توجه به گذشت سال‌ها از دریافت نخستین مدرک بین المللی امنیت اطلاعاتISO۲۷۰۰۱ توسط این اداره‌کل، دوره ممیزی ملی به منظور تمدید گواهی‌نامه مذکور با هدف ارتقای آمادگی جهت رفع مشکلات امنیتی، تهدیدهای جدید و معضلات حوزه فن‌آوری اطلاعات (IT) انجام ودر نهایت به تمدید موفقیت آمیز این گواهینامه شایستگی برای دوره‌ای دیگر منجرشد.

اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به عنوان نخستین ارگان اجرایی کشور، سال ۱۳۸۵ موفق به دریافت گواهی‌نامه امنیت مدیریت و تبادل اطلاعات (ISMS) شده بود.

 

برچسب‌ها:

نظر شما