شناسهٔ خبر: 41871 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست راه و شهرسازی گلستان خبر داد:

بهسازی و آسفالت ۲۷ کیلومتر از راه‌های روستایی استان گلستان

آسفالت سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان از بهسازی و آسفالت ۲۷ کیلومتر از راه‌های روستایی استان گلستان در ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان گلستان، حسین محبوبی در گفتگو با پایگاه خبری این اداره کل گفت: علیرغم محدودیت‌های اعتباری و عدم تخصیص به‌موقع منابع به پروژه‌های بخش راه، از ابتدای امسال تاکنون عملیات احداث ۲۷ کیلومتر از راه‌های روستایی استان با هزینه‌ای معادل ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی به پایان رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر کلیه پروژه‌ها با استفاده از منابع جایگزین مالی از قبیل استفاده از اسناد خزانه و اجرا و اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان در استفاده از این منابع تاکنون در استان پیشرو بوده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان از بهره‌مندی ۹۸ درصد از جمعیت روستایی استان از راه مناسب آسفالته خبر داد و گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه کشور و در صورت تأمین منابع و اعتبارت لازم، کلیه روستاهای بالای ۵۰ خانوار استان از راه مناسب آسفالته برخوردار خواهد شد و بهسازی و آسفالت روستاهای بالا ۲۰ خانوار شروع خواهد شد هر چند در برخی از شهرستان‌های استان کار آسفالت راه‌های ۲۰ خانوار در حال انجام و برخی نیز به پایان رسیده است.

استان گلستان دارای ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی می‌باشد که حدود ۲۶۰۰ آن آسفالته است.

نظر شما