شناسهٔ خبر: 42028 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در کهگیلویه و بویراحمد انجام شد:

راه‌اندازی سامانه ارتباطی با یگان حفاظت اراضی راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد/۸۱ مورد پیشگیری از تصرف اراضی توسط یگان حفاظت از اراضی استان

حمیدرضا پیمانجو معاون املاک راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سامانه ارتباطی با یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان راه‌اندازی می‌شود، این در حالیست که به گفته فرمانده یگان حفاظت اراضی راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۸۱ مورد پیشگیری از تصرف اراضی توسط این یگان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، حمیدرضا پیمانجو افزود: یگان حفاظت سازمان ملی راه و شهرسازی تشکیل شد و در راستای تشکیل این یگان، در استان‌ها نیز این امر عملیاتی شد.

پیمانجو تصریح کرد: این یگان دارای چارت سازمانی مصوب است و هدف از تشکیل این یگان در استان، حفظ، حراست و جلوگیری از تصرفات اراضی دولتی در محدوده و حریم شهر است.

معاون املاک راه و شهرسازی استان گفت: نیروهای این یگان آموزش‌های لازم را دیده‌اند و مجهز به امکانات خودرویی و تجهیزات مجوزدار هستند.

پیمانجو اظهار کرد: در راستای آشنایی نیروها با قوانین و مقررات حقوقی و قضایی دوره آموزشی توسط نماینده دادستان در یاسوج برگزار شد.

وی افزود: پرسنل پس از صدور کارت به عنوان ضابط قضایی با حوزه اختیارات مشخص شده شناخته می‌شوند و در صورت مواجه با تخلفات و تصرف زمین جلوی تخلفات را گرفته و نسبت به انجام صورت‌جلسه و گزارش و ارسال برای دادستان اقدام می‌کنند تا سایر اقدامات توسط متولیان انجام شود.

پیمانجو تصریح کرد: از زمان راه‌اندازی یگان در استان با گشت‌های شبانه‌روزی بیش از ۸۰ مورد جلوگیری از تصرفات محقق شده است و بیش از ۴ هکتار اراضی تصرف شده برگشت داده شده است و با تشکیل پرونده به محاکم قضایی فرستاده شده است.

پیمانجو کاهش هزینه‌های دولتی، جلوگیری از گسترش تخلفات به مراحل بالاتر و بهره‌وری بهتر از نیروی انسانی را از جمله مزایای فعالیت‌های یگان حفاظت دانست.

پیمانجو گفت: برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری دوره‌ها، استفاده از ظرفیت‌های مردمی با راه‌اندازی سامانه ارتباطی و افزایش نیرو انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی از همکاری مناسب مردم در رابطه با گزارش تخلفات خبر داد.

همچنین سیدمحمد صدرایی نژاد فرمانده یگان حفاظت اراضی راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاکنون از تصرف بیش از چهار هکتار از اراضی ملی جلوگیری شده است و این یگان از آبان ماه سال ۹۵ در استان شروع به کار کرد.

وی تصریح کرد: اکثر این موارد با تشکیل پرونده به مقامات قضایی ارائه و در حال دادرسی در محاکم قضایی است.

صدرایی نژاد عنوان کرد: این یگان در تمامی شهرستان‌های استان مستقر شده است و در راستای پیشگیری از تصرف اراضی ملی و تلاش برای  اجرای احکام قضایی قطعی که رأی آن صادر شده است به فعالیت می‌پردازد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی راه و شهرسازی گفت: این یگان به تجهیزات خودرویی و موتوری مجهز است و در جاهایی که نیاز باشد گشت پیاده نیز مستقر می‌شود.

صدرایی نژاد گفت: در هر شهرستان از کارکنان راه و شهرسازی به عنوان ضابط قضایی خاص معرفی می‌شوند و آموزش‌های قضایی و انتظامی نیز داده می‌شود.

وی همچنین  با اشاره به برنامه‌ریزی‌های مختلف، از تأمین نیرو برای گشت‌های مختلف خبر داد.

نظر شما