شناسهٔ خبر: 42058 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

رییس کمیسیون عمران گفت:

عملکرد آخوندی علت ادامه حضورش در کابینه دولت دوازدهم است/ حضور مدیرانی با رویکرد استفاده از بخش خصوصی در دولت ضروری است/ موضوع مسکن فرا دستگاهی است و یک وزارتخانه نمی‌تواند عامل خروج از رکود باشد

محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه آخوندی این بار هم از مجلس رای اعتماد می‌گیرد، گفت: موضوع مسکن فرادستگاهی است و تنها یک وزارتخانه راه و شهرسازی نمی‌تواند عامل خروج رکود از بازار مسکن باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایلنا محمدرضا رضایی درباره احتمال ابقای عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم، اظهار داشت: آخوندی این بار هم می تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد.

وی با بیان اینکه آخوندی در وزارت راه و شهرسازی تجربه ۴ ساله کسب کرده است و می تواند در ادامه مدیریت وی و تصمیم گیری ها بسیار موثر باشد، گفت: عملکرد آخوندی در بخش حمل و نقل و ترابری قابل قبول است و وی در کابینه دولت دوازدهم باقی می‌ماند.

رییس کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه وزارت راه وشهرسازی دولت دوازدهم نیاز به نیروهای جوان و تازه نفس دارد، ادامه داد: باید مدیرانی با رویکرد استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در عمرانی ترین وزارتخانه کشورمان حضور داشته باشند.

این نماینده مجلس ادامه داد: هر چند که عملکرد وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در بخش حمل و نقل در شرایط حاضر قابل قبول است اما معتقدم این وزارتخانه در دولت بعد باید نگاه ویژه ای به بخش ریلی داشته باشد و استفاده از پتانسیل های بخش خصوصی را راهکار توسعه حمل و نقل بداند.

رضایی با اشاره به تلاش های وزیر راه  و شهرسازی برای پرداخت بدهی پیمانکاران اظهار داشت: معتقدم در بحث پرداخت بدهی پیمانکاران باید نگاه کلان تری داشته باشیم و قطعا وصول مطالبات پیمانکاران تنها وظیفه یک وزیر نیست. این موضوع به نظام بودجه ریزی کشور بر می گردد.

رییس کمیسیون عمران با بیان اینکه اوراق خزانه اسلامی نمی تواند جایگزین خوبی برای پرداخت نقدی باشد، ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم باید پرداخت نقدی بدهی پیمانکاران را در اولویت قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به عملکرد آخوندی در بخش مسکن ، گفت: باید قبول کنیم که موضوع مسکن فرا دستگاهی است و تنها برنامه و سیاست های یک نهاد و وزارتخانه نمی تواند در این حوزه تاثیر گذار باشد. یک وزارتخانه نمی تواند مشکلات حوزه مسکن را رفع کند. برای خروج رکود از بازار مسکن باید بانک ها و نهادهای اقتصادی کشور با وزارت راه وشهرسازی همکاری و تعامل داشته باشد. 

نظر شما