شناسهٔ خبر: 42282 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

علوی در جلسه بررسی صلاحیت وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

عملکرد آخوندی در سطح ملی بسیار موفق بوده است/ جذب ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در حوزه حمل‌ونقل/ نیازسنجی و مکان‌یابی مسکن مهر اشتباه بود/ توانمندسازی ۶۲ هزار هکتار سکونتگاه غیررسمی

سید احسن علوی سید احسن علوی، نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی صلاحت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در بررسی عملکرد آخوندی اذعان می‌کنیم که کارنامه موفق و بی‌سابقه‌ای داشته گفت: آخوندی با بهره‌گیری از بخش خصوصی اقدامات اساسی را در حوزه حمل و نقل انجام داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید احسن علوی نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم تصریح کرد: اگر کسی دراین جلسه باید فریاد بزند من به عنوان نماینده مردم کرستان است که این استان در شاخص‌های توسعه عقب‌تر از سایر استان‌هاست ولی وقتی عملکرد آخوندی را بررسی می‌کنم می‌بینم در سطح ملی بسیار موفق بوده و با کارهای متنوع آثار خوبی را برجای گذاشته است.

علوی افزود: مجموع اختصاص اعتبار به وزارت راه و شهرسازی ۳۰ درصد بوده و اگر می‌گوییم ایران چهارراه حمل‌ونقل است نمی‌توانیم سال‌ها بدون تخصیص اعتبار بنشینیم.

این نماینده مجلس گفت: آخوندی با بهره‌گیری از بخش خصوصی توانست اقدامات اساسی بکند و اکنون ۲۵ پروژه ریلی، ۴۰پروژه جاده‌ای و ۱۰ پروژه فرودگاهی را دارد و در راستای نوسازی ناوگان هوایی و دریایی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان قرارداد را با بخش خصوصی منعقد کرده است.

وی با بیان اینکه مسکن مهر قصه پرغصه‌ای است، افزود: نیازسنجی و مکان‌یابی مسکن مهر اشتباه بوده و ۱۱۰ هزار واحد بدون متقاضی، ۲۴ هزار واحد دارای متقاضی غیر موثر و ۳۶ هزار واحد دارای تنازع بین سازمنده و متقاضی داریم.

علوی تاکید کرد: در دولت دوازدهم بازسازی ۱۸ هزار هکتار بافت تاریخی و ۳۹ هزار هکتار بافت فرسوده انجام شده و درراستای توانمندسازی ۶۲ هزار هکتار سکونتگاه غیررسمی فعالیت شده است.

وی با تاکید بر اینکه آخوندی فردی فرصت‌جو، متعهد دارای تفکر روان و تشخیص‌دهنده روندهای توسعه است، گفت: از نمایندگان درخواست دارم به آخوندی رای دهند تا حمل‌ونقل معطل نشود و ردای وزارت به قامت آخوندی زیبنده است.

نظر شما