شناسهٔ خبر: 42872 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در پنج‌ماهه نخست امسال صورت گرفت:

رفع تصرف ۴۷۰ هزار مترمربع از اراضی ملی استان مرکزی به ارزش ۱۶ میلیارد تومان

رفع تصرف به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی حجم رفع تصرفات از اراضی ملی استان مرکزی در پنج‌ماهه نخست امسال به ۴۷۰ هزار مترمربع بالغ می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مرکزی، مجید شارقی با اعلام این خبر گفت: یکی از تکالیف مهم اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی مقابله با ساخت و سازهای غیرقانونی و نیز رفع تصرف از اراضی ملی است که به همت اکیپ‌های آموزش‌دیده یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن مستقر در این اداره کل اجرا می‌گردد.

وی افزود: طی چند عملیات جداگانه در حدود ۴۷۰ هزار مترمربع از اراضی ملی استان مرکزی به ارزش بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان در پنج‌ماهه نخست امسال رفع تصرف شده که این ارقام شامل مجموع رفع تصرفات فوری و همچنین اجرای احکام قضایی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اضافه کرد: بیشترین رفع تصرفات از حیث مساحت متعلق به شهرستان کمیجان به میزان ۱۷۷ هزار مترمربع بوده که از این حیث شهرستان ساوه با ۹۱ هزار مترمربع در رتبه بعدی قرار دارد.

وی در ادامه بیان کرد: از حیث ارزش ریالی نیز بیشترین آمار رفع تصرفات استان مرکزی مربوط به شهرستان اراک به ارزش ۴/۲ میلیارد تومان بوده که از این حیث شهرستان محلات با ۴/۱ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار دارند.

نظر شما