شناسهٔ خبر: 43051 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی انجام شد:

بهره‌برداری از ۳۳۰۰ مسکن مهر فارس/ سرعت مناسب اجرای طرح مسکن مهر در دولت یازدهم

مسکن مهر طی مراسمی با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، ۳هزار و ۲۸۶ واحد مسکن مهر در استان فارس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، در مراسم بهره‌برداری از ۳ هزار و ۲۸۶ واحد مسکن مهر در استان فارس، گفت: مسکن یکی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین نیازهای انسان و طبق اصل قانون اساسی دولت موظف به فراهم کردن زمینه خانه‌دار شدن مردم است.

احمد اصغری مهرآبادی با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی از ابتدا مسکن را به عنوان یکی از سیاست‌های مردمی خود قرار داده است، گفت: از تعداد ۳ هزار و ۲۸۶ واحد مسکن مهر که امروز به بهره‌برداری رسید، یک هزار و ۳۵۵ واحد متعلق به راه و شهرسازی و یک هزار و ۱۹۹ واحد مربوط به شهر جدید صدرا و ۷۳۲ واحد متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی افزود : در سال ۸۶ ساخت دو میلیون و ۳۰۰ هزار مسکن مهر در کشور آغاز شد که از مجموع این واحدها دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از تسهیلات بانکی برخوردار شدند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر گفت: تاکنون یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است و پیش بینی می‌شود مابقی واحدها تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مهرآبادی در پاسخ به بعضی انتقادها نسبت به بی تفاوت بودن دولت نسبت به مسکن مهر گفت: در دولت یازدهم سالانه بیش از ۲۲۰ هزار واحد تکمیل و افتتاح شده که این آمار نشان سرعت مناسب برای اجرای این طرح است.

وی، علت تاخیر اجرای مسکن مهر از زمان آغاز این طرح را کمبود اعتبار ،اعلام و اضافه کرد: در ابتدا میانگین هزینه آماده سازی هر واحد ۲ میلیون تومان برآورد شده بود که این رقم در برخی شهرها به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر از تمامی دستگاه‌های دست اندرکار مسکن و خصوصا وزارت کار و تعاون، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی خواست که کمک کنند تا مشکلات تحویل مسکن مهر و پایان کار این پروژه حل شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها باید با همدلی و همکاری پای کار بایستند و مشکلات مردم در این پروژه‌ها و خدمات زیربنایی و روبنایی را احداث یا به اتمام برسانند تا این مسکن‌هایی که ساخته شد سکونتگاه‌های امن و راحتی برای مردم شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در مراسم افتتاح ۳۲۸۶ واحد مسکن مهر استان فارس افزود: این پروژه‌ها در شهرهای شیراز ، نی‌ریز، داراب، کازرون، نورآباد، جهرم، فیروزآباد و اقلید به بهره ‌برداری می‌رسد.

فیروز تکاور گفت: اجرای پروژه‌های مسکن مهر توسط بخش تعاونی‌ها و انبوه سازان به‌صورت سه جانبه و نیز به صورت خودمالکی احداث شده‌اند و ما بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در استان فارس احداث و تحویل مردم داده‌ایم.

تکاور، تسهیلات بانکی برای ۳۲۸۶ واحد آماده بهره‌برداری را ۸۲۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: این رقم فقط تسهیلات بانکی است، منهای یارانه‌ای که توسط دولت به این پروژه‌ها تزریق شده است.

نظر شما