شناسهٔ خبر: 43286 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اعلام کرد:

پیش فروش اینترنتی و سرویس دربستی در ایام اربعین ممنوع است/ تأکید بر بررسی مدارک معاینه فنی و کارت سلامت رانندگان

ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: انجام هرگونه پیش‌فروش اینترنتی و سرویس دربستی در ایام اربعین ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود. 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان ایرج دست‌نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: انجام هرگونه پیش‌فروش اینترنتی و سرویس دربستی در ایام اربعین ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود. 

دست‌نشان با تأکید بر اینکه در ایام اربعین باید هر گونه سرویس غیرضروری حذف شود، اظهار داشت: در ایام اربعین اولویت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با زائران است  و ناوگان حمل و نقل جاده‌ای باید در این ایام از سرویس‌های دربستی اجتناب کند .

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به حضور پررنگ مدیران فنی در این ایام خاطرنشان کرد: مدیران فنی شرکت‌های مسافربری باید دراین ایام حضوری مستمر داشته باشند و بررسی مدارک از جمله معاینه فنی، کارت سلامت، تمدید دفترچه و کارت هوشمند باید در اولویت قرار گیرد.

وی از فعالیت شبانه‌روزی تمامی مجتمع‌های خدماتی رفاهی و  راهدارخانه‌های استان در مسیر تردد زائران حسینی خبر داد و افزود: زائران می‌توانند در صورت نیاز و اضطرار از فضاها و امکانات مجتمع‌ها و راهدارخانه‌ها استفاده کنند.

این مقام مسئول ، همچنین از نصب علائم ترافیکی، ایمنی و تجهیزات لازم در راه‌های استان طی ایام اربعین خبر داد و گفت:  اقدامات حمایتی شامل سوخت رسانی به ناوگان‌ حمل و نقل جاده‌ای به جهت انتقال و جابه‌جائی زائران به مرز مهران ارائه می‌شود.

دست نشان با اشاره به اینکه در ایام اربعین حسینی سال گذشته بیش از ۱۱ هزار زائز توسط ناوگان حمل ونقل جاده ای استان زنجان  جابجا شدند تاکید کرد: شهروندان برای سفرهای خود در این ایام  از قبل برنامه‌ریزی کرده و با توجه به مقصد از سایر وسایل نقلیه عمومی مانند سواری کرایه و قطار استفاده نمایند./

نظر شما