شناسهٔ خبر: 43318 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

کلنگ‌زنی احداث باند دوم بزرگراه خلیج‌فارس/ کاهش ترافیک محور اردبیل- سرچم در زمان اوج سفرها

بازدید همزمان با دومین روز از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل پروژه احداث باند دوم بزرگراه خلیج‌فارس واقع در محور اردبیل- سرچم امروز با حضور عباس آخوندی و دیگر مقامات استان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز ۲۳ شهریورماه پروژه احداث باند دوم بزرگراه خلیج‌فارس با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد.

این قطعه که در فاصله ۱۲ تا ۳۵ کیلومتری محور اردبیل- سرچم واقع شده است به طول ۲۲ کیلومتر بوده و در حال حاضر قرارداد آن با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیاردتومان به امضا رسیده است.

به گفته حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تاکنون حدود ۴ کیلومتر از این مسیر احداث و آسفالت شده است.

بر اساس آمار موجود بیشترین ترافیک مشاهده شده در این مسیر تا سه راهی فیروزآباد اعلام شده که در زمان پیک ترافیک عبور حدودا ۲۱ هزار وسیله نقلیه را نشان می دهد. این در حالی است که رقم اعلام شده در روزهای معمولی برابر با عبور ۱۲ تا ۱۳ هزار وسیله نقلیه خواهد بود.

گفتنی است با بهره‌برداری از این پروژه در زمان سفر و هزینه مصرف سوخت صرفه‌جویی شده و در نهایت محوری ایمن با مسافت کمتر در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

در این سفر، معاونان آخوندی از جمله محسن نریمان قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور استان‌ها، علیرضا محفوظی معاون وزیر راه و شهرسازی در امور حقوقی و مجلس، امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی، داود کشاورزیان معاون وزیر و زئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سید سعید سیدعلائی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، خیراله خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمد علیزاده مدیرعامل سازمان مجری و تاسیسات عمومی‌ و‌ دولتی و هوشنگ عشایری سرپرست جدید شرکت عمران و بهسازی شهری ایران وی را در این سفر همراهی می‌کنند./

نظر شما