شناسهٔ خبر: 43502 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

امسال ۹۱۹ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری انجام می‌شود

بازدید مرکز استان‌های آذربایجان‌غربی، گیلان، همدان، کرمانشاه و مسیر جدید تبریز به میانه تا پایان امسال به شبکه حمل و نقل ریلی متصل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در بازدید از مراحل ساخت ایستگاه راه‌آهن ارومیه گفت: امسال ۹۱۹ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری در نقاط مختلف ایران اسلامی اجرا می‌شود و در مقایسه با حجم عملیات ساخت و توسعه شبکه ریلی سال‌های گذشته، رکورد کم‌نظیر به شمار می‌رود.

خیراله خادمی یادآور شد: میانگین سالیانه اجرای عملیات ریل‌گذاری در سال‌های گذشته ۲۵۰ کیلومتر بود.

وی همچنین از اتصال پنج مرکز استان تا پایان امسال به شبکه ریلی کشور خبر داد و تصریح کرد: پروژه احداث راه‌آهن مراغه- ارومیه به طول ۱۸۲ کیلومتر از جمله پروژه‌هاست که در حال حاضر ۱۲ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری آن باقی‌مانده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود عملیات زیرسازی این پروژه در ۱۵ روز آینده به اتمام برسد.

خادمی با بیان اینکه ایستگاه راه‌آهن ارومیه از ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است، گفت: تلاش می‌کنیم بهره‌برداری کامل از پروژه راه‌آهن مراغه – ارومیه و برقراری حمل و نقل ریلی در مرکز آذربایجان‌غربی در دو ماه آینده محقق شود.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به همراه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از کارهای اجرایی احداث ایستگاه راه‌آهن ارومیه بازدید کردند.

نظر شما