شناسهٔ خبر: 44284 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جزئيات برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی ساختمان در مازندران

هومن موتمنی رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی مازندران از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی ساختمان در تاریخ ۲۰ و ۲۱ مهرماه امسال در مازندران خبر داد و افزود: آزمون مذکور به‌صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، هومن مؤتمنی ضمن اعلام این مطلب افزود: در اجرای آئین‌نامه اجرائی قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاریخ ۲۰ و ۲۱ مهرماه امسال همزمان با سراسر کشور در مازندران برگزار می‌شود.

وی در ادامه در خصوص رشته‌های آزمون یادآور شد: رشته‌های معماری (نظارت و طراحی و اجرا)، عمران (نظارت و محاسبات و اجرا)، تأسیسات مکانیکی و برقی (طراحی و نظارت)، شهرسازی، ترافیک و نقشه‌برداری برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی (پایه ۳) و کاردان‌های فنی ساختمان و معماران تجربی به‌طور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شوند.

مؤتمنی اضافه کرد: سابقه کار حرفه‌ای مورد نیاز برای این آزمون مطابق با ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام‌مهندسی ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا بیستم و یکم مهرماه  ۱۳۹۶ است و چنانچه متقاضی در صورت نداشتن شرایط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت‌نام اقدام و در نمره قبولی کسب نماید نه تنها قبولی نامبرده کان لم یکن تلقی شده با وی مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان راه و شهرسازی مازندران در خصوص اعلام نتایج آزمون مذکور اظهار کرد: نتایج اولیه این آزمون‌ها به صورت الکترونیکی از طریق وب سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آدرسwww.inbr.ir اعلام می‌گردد.

گفتنی است قبولی در آزمون مذکور یکی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بکار خواهد شد.        

نظر شما