شناسهٔ خبر: 44388 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

ورود سومین محموله ۱۶ میلیون یورویی تجهیزات توسعه بندرچابهار/ آغاز نصب مکنده با قدرت تخلیه ۶۰۰ تن غلات در ساعت

بندر چابهار سومین محموله ماشین آلات و تجهیزات طرح توسعه فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار، به ارزش بیش از ۱۶ میلیون یورو وارد این بندر شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از شرکت آریا بنادر ایرانیان، این ماشین آلات به صورت قطعات منفصل در قالب ۲۵ دستگاه کانتینر۴۰ فوتی عصر روز گذشته وارد بندر چابهار شد.

سومین محموله تجهیزات طرح توسعه فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار شامل دو دستگاه مکنده غلات از نوع « پنوماتیک گرین آنلودر t/h ۶۰۰ » است که در تسهیل تخلیه و بارگیری غلات در این بندر بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

این مکنده ها با مشارکت شرکت « نایرو آلمان » و « ماشین سازی اراک» تولید، نصب و راه اندازی می شود و در هر ساعت قابلیت تخلیه ۶۰۰ تن غلات را از کشتی دارند.

به گزارش ایرنا، نخستین سری تجهیزات بندرچابهار همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به این بندر که شامل ۹ جرثقیل بزرگ از لیهپر آلمان بود بهمن ماه سال گذشته وارد این بندر شد تا در اسلکه های بندر چابهار نصب شود.

سری دوم خرید تجهیزات بندر چابهار اواسط شهریورماه سال جاری وارد این بندر شد، که شامل ۱۳ دستگاه ریچ استاکر( جرثقیل جابه جایی کانتینر در محوطه بندر) و امپتی کانتینری بود و سری سوم آن به ارزش بیش از ۱۶ میلیون یورو شامل ۲ دستگاه مکنده غلات عصر روز گذشته وارد این بندر شد.

با ورود سومین سری تجهیزات بندرچابهار در مجموع از ۴۰۳ میلیون دلاری سرمایه گذاری شرکت آریا بنادر ایرانیان در بندر چابهار به صورت BOT( بی او تی ساخت، اجرا و انتقال) در مجموع ۳۱ میلیون دلار تجهیزات دریایی و خشکی وارد بندر چابهار می شود و به تدریج شاهد ورود این تجهیزات به این بندر اقیانوسی کشور در محور شرق خواهیم بود.

با نصب و بهره برداری از این تجهیزات در فاز نخست ظرفیت ۲.۵ میلیون تنی این بندر به ۸.۵ میلیون تن افزایش می یابد.

نظر شما