شناسهٔ خبر: 44454 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد:

آغاز عملیات اجرایی قطعه ۴ کنارگذر غرب اصفهان/ بهره‌برداری از راه‌آهن خارجی فولاد سبا و ایستگاه ریز

افتتاح آغاز عملیات اجرایی قطعه ۴ کنارگذر غرب اصفهان به طول ۱۵ کیلومتر، بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن خارجی فولاد سبا و ایستگاه ریز لحظاتی پیش با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عملیات اجرایی قطعه ۴ آزادراه کنارگذر غربی اصفهان به طول ۱۵ کیلومتر به دستور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد، همچنین عباس آخوندی پس از مراسم آغاز عملیات اجرایی قطعه مذکور به محل بهره‌برداری پروژه راه‌آهن خارجی فولاد سبا عزیمت کرد که به طور همزمان راه‌آهن فولاد سبا در ایستگاه ریز در حضور ایشان به بهره‌بردرای رسید.

گفتنی است مسیر ریلی خارجی فولاد سبا دارای ۶ خط داخلی به طول ۱۰ هزار و ۳۶۵ متر و یک خط ارتباطی به طول ۶ هزار و ۸۵۰ متر، یک دستگاه پل با دهانه ۲۵ متر، ۲۲ دستگاه ابنیه فنی با دهانه ۱۰ متر با سرمایه‌گذاری شرکت فولاد مبارکه به بهره‌برداری رسید.

همچنین ایستگاه ریز با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد ریال و دارای ۹۰۰ متر سکوی مسافری و ۳۰۷ متر سکوی باری در مساحتی معادل ۱۷ هزار متر مربع به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر چهارشنبه وارد اصفهان شد تا در یک سفر سه روزه از برخی طرح های عمرانی استان اصفهان بازدید و در افتتاح برخی دیگر شرکت می کند.

وی در نخستین روز سفر خود به اصفهان از طرح های توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان و عملیات اجرایی آزادراه شرق اصفهان بازدید کرد.

بازدید از دو بانده محور اصفهان- اردستان و افتتاح روکش آسفالت در سطح استان و افتتاح WIM 'توزین درحال حرکت' از دیگر برنامه های امروز سفر وزیر راه و شهر سازی به اصفهان است.

افتتاح ۱۵ کیلومتر از آزاد راه غرب اصفهان، آغاز عملیات اجرایی احیای بافت فرسوده محله همت آباد، بازدید از طرح قطارشهری بهارستان، افتتاح ایستگاه راه آهن ریز و ۱۲ کیلومتر خط اتصال به فولادمبارکه و بازدید از طرح دو خطه شدن مسیر ریلی زرین شهر به بافق از برنامه های فردا در سفر وزیر راه و شهرسازی به اصفهان است.

بر اساس برنامه پیشنهادی سفر وزیر راه و شهرسازی، وی روز جمعه نیز از فلاورجان و طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران بازدید می کند.

نظر شما