شناسهٔ خبر: 44952 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

آرامی در بازدید از مجتمع بندری خرمشهر اعلام کرد:

نگاه ویژه‌ سازمان بنادر در همه شاخص‌ها به بنادر خوزستان

بازدید عضو هیئت عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی در جریان بازدید از مجتمع بندری خرمشهر گفت: سازمان بنادر در همه شاخص‌ها نگاه ویژه‌ای به بنادر استان خوزستان دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، منصور آرامی و هیئت همراه با حضور در این مجتمع بندری از محوطه‌ها، اسکله‌ها، پایانه‌ها، پس‌کرانه و اراضی واگذار شده به بخش خصوصی بازدید کردند.

وی در خصوص وضعیت کنونی بندر خرمشهر گفت: بر اساس بازدید میدانی که امروز از بندر خرمشهر انجام شد می‌توان گفت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه گسترش و بهسازی فضای بندر و سرمایه‌گذاری به ویژه شرکت‌های خصوصی مستقر در مجتمع بندری انجام شده است، همچنین حجم کار در بندر خرمشهر در حوزه عمرانی و عملیاتی نشان می‌دهد که شرایط بسیار مطلوبی در این بندر حاکم است.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه افزود: در هر صورت بندر خرمشهر مسائل خاص خودش را دارد و در مجموع از دو بعد اجتماعی و تجاری و بازرگانی می‌توان ادعا کرد که در حال حاضر از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

آرامی در خصوص دیدگاه سازمان بنادر در مورد بنادر استان خوزستان بیان کرد: بنادر استان خوزستان قدمت و ریشه در تاریخ این استان دارند و با توجه به وضعیت جغرافیایی و طبیعی استان خوزستان و اینکه جنوب این استان به دریا راه دارد و رودخانه‌های اروند و کارون در آن واقع شده است، ظرفیت و پتانسیل قابل‌توجهی برای کشور از لحاظ توسعه و رشد اقتصادی دارد؛ بنابراین سازمان بنادر اهمیت ویژه‌ای برای بنادر استان خوزستان قائل است.

 وی ادامه داد: در این استان سه بندر از جمله بندر امام خمینی (ره)، بندر خرمشهر، آبادان و چند بندر کوچک وجود دارد. بندر امام که از فرصت‌ها و پتانسیل بالایی برخوردار است و جزو بنادر اول کشور محسوب می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: سازمان بنادر و دریانوردی در همه شاخص‌ها نگاه ویژه‌ای به بنادر استان خوزستان دارد، هر چند مشکلاتی از قبیل نیروی انسانی و فعالیت‌های عمرانی در این بنادر وجود دارد که برای رفع آن‌ها به مساعدت بیشتری از سوی سازمان بنادر نیاز است.

نظر شما