شناسهٔ خبر: 44959 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

استاندار هرمزگان در جمع خبرنگاران خواستار شد:

معارضین اراضی ۲۷۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی تعیین تکلیف شوند

فریدون همتی استاندار هرمزگان ضمن اشاره به برنامه‌های سازمان بنادر برای راه‌اندازی یک شهر لجستیکی در پسکرانه بندر شهید رجایی و افزایش مساحت این بندر به حدود پنج هزار هکتار گفت: راهکارهای لازم برای رفع مشکلات واگذاری این اراضی و تعیین تکلیف معارضین آن پیگیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، فریدون همتی در حاشیه بازدید مدیران ارشد استان هرمزگان از بنادر شهید رجایی و شهید باهنر بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت: گمرکات و بنادر شهید باهنر و شهید رجایی بندرعباس به عنوان دو گلوگاه اقتصادی با به کارگیری ظرفیت‌های انسانی و تجهیزاتی بدون تعطیلی، آمادگی خدمت‌رسانی به فعالان اقتصادی استان برای صادرات و واردات را دارند.

وی ادامه داد: عملیات تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی ۲۴ ساعته است و گمرکات استان با بهره‌گیری از سامانه‌های اینترنتی در روزهای تعطیل هم در خدمت فعالان اقتصادی هستند.

همتی عنوان کرد: هر چند از گذشته تاکنون اقداماتی ستودنی برای توسعه و پیشرفت بنادر هرمزگان به خصوص بندر شهید رجایی صورت گرفته، اما برای افزایش رضایتمندی مردم نیاز است رصد و نظارت دائمی بر فعالیت گمرک و بندر صورت گیرد و با دقت و حساسیت نسبت به رفع مشکلات مشتریان و تأمین امکانات رفاهی برای آن‌ها اقدام شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اشتغال بیش از ۱۲ هزار نفر در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان پیشرفته‌ترین بندر تجاری کشور، اضافه کرد: در صورت توجه به مطالبات و خواسته‌های مشتریان و ارباب‌رجوع، هم می‌توان از بروز نارضایتی‌ها جلوگیری کرد و هم جایگاه و مقبولیت اجتماعی بندر را افزایش داد.

وی با بیان اینکه با الحاق ۲۷۰۰ هکتار زمین‌های جدید به پسکرانه بندر شهید رجایی و ایجاد یک شهر بزرگ لجستیکی در کرانه شمالی آن، مساحت بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور به حدود پنج هزار هکتار افزایش می‌یابد، گفت: ضرورت دارد در قالب نشست‌های تخصصی، راهکارهای لازم برای رفع مشکلات واگذاری این اراضی اتخاذ شده و همچنین تعیین تکلیف معارضین آن پیگیری شود.

نظر شما