شناسهٔ خبر: 45463 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل اداره بندر و دریانوردی کیش خبر داد:

رونق ترابری مسافر و گردشگر دریایی در بندر کیش/ افزایش ۱۳ درصدی صادرات غیرنفتی

تخلیه و بارگیری در بندر کیش مدیرکل اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۲۴ درصدی حجم ترابری مسافران و گردشگران دریایی در تنها بندرگاه جزیره مرجانی خلیج‌فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، احمد شهریاری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بندر کیش طی هفت ماه نخست امسال گفت: از آغاز امسال تا پایان مهرماه سال ۹۶، در مجموع یک میلیون و ۶۶۸ هزار و ۲۹۸ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از این میزان، یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۴۵۴ تن به کالای غیرنفتی و ۲۱۵ هزار و ۸۴۴ تن کالای نفتی اختصاص دارد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۱۳ درصدی صادرات غیرنفتی در این بندر سخن به میان آورد و گفت: طی هفت ماه اخیر، بالغ بر دو هزار و ۴۱ تن از این‌گونه کالاها به خارج از کشور صادر شد.

شهریاری همچنین واردات کالاهای غیرنفتی را رقمی بالغ بر ۲۸ هزار و ۶۴۹ تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است.

به گفته وی، ۸۵۶ هزار و ۵۹۵ تن کالای غیرنفتی در این بندر، کابوتاژ شد.

شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش طی هفت‌ماهه نخست امسال را هشت هزار و ۵۶۸ فروند با رشد ۱۶ درصدی اعلام و بیان کرد: از این تعداد، ۴۳۸ فروند شناور بالای هزار تن و هشت هزار و ۱۳۰ فروند زیر هزار تن وزن داشته است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق ۲۴ درصدی جابجایی مسافر و گشت‌های تفریحی دریایی در هفت ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت، ۸۴۹ هزار و ۶۰۰ نفر از طریق شناورهای مستقر در این بندر ترابری شدند.

نظر شما