شناسهٔ خبر: 45543 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبر داد:

افزایش ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر

بندر بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر در ۷ ماه امسال ۵۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمدمهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر گفت: برای فراهم کردن تسهیلات لازم در راستای تخلیه و بارگیری کالا امسال در حوزه زیرساخت‌های بندری طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه بندر بوشهر از نقاط مهم بندری در عرصه تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری است، افزود: حمل کالاهای تجاری کانتینری به عنوان مهم‌ترین روش در صادرات و واردات محسوب می‌شود که در این راستا بندر بوشهر از جایگاه مهمی در این حوزه برخوردار است.

بنچاری بندر بوشهر را دومین بندر کانتینری کشور دانست و گفت: با توجه به اینکه  بندر بوشهر به عنوان دومین بندر کشور در تخلیه و بارگیری کانتینر محسوب می‌شود، توجه به توسعه زیرساخت‌ها این بخش در اولویت قرار دارد.

وی از اجرای پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر خبر داد و گفت: با تکمیل این پایانه ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی.ایی. یو کانتینر افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش میزان تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر در ۷ ماه امسال ۵۴ درصد افزایش یافت.

بنچاری با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ تی.ایی. یو کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است تصریح کرد: از این میزان تخلیه و بارگیری، بیش از ۵۰ هزار و ۸۷۳ تی.ایی. یو کانتیتر آن صادرات بوده که نسبت به ۲۷ هزار کانتینر سال گذشته افزایش حدود ۲ برابری دارد.

وی با اشاره به اینکه بندر عسلویه در عرصه تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری دارای جایگاه مهمی است تصریح کرد: تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر عسلویه در ۷ ماهه امسال ۱۵ درصد افزایش یافت و به ۱۰۳ هزار و ۶۵  تی.ایی. یو کانتینر رسید.

نظر شما