شناسهٔ خبر: 46358 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

به منظور بازدید از مناطق زلزله زده صورت گرفت؛

جزئیات سفر جهانگیری و آخوندی به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه/ اتخاذ تصمیمات مهم برای بازگشت زندگی، کار و تولید در مناطق زلزله زده

آخوندی و جهانگیری معاون اول رییس جمهور به همراه وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی روند امداد رسانی و کمک به مردم این مناطق، وارد استان کرمانشاه شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسحاق جهانگیری و عباس آخوندی صبح امروز (دوشنبه) در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه از سوی استاندار و شماری از مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفتند.

معاون اول رییس جمهور قرار است در این سفر، از نزدیک روند امداد رسانی به زلزله زدگان و نحوه اجرای برنامه بازسازی خانه‌های تخریب شده را مورد بازدید قرار دهد.

حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران در استان کرمانشاه و اتخاذ تدابیر لازم برای حل مسائل مردم مناطق زلزله زده و سرعت بخشیدن به روند اسکان مردم از دیگر برنامه‌های معاون اول رئیس جمهور در این سفر خواهد بود.

جهانگیری در بدو ورود به کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) گفت: هدف از این سفر عرض ادب و ارادت به مردم بزرگ کرمانشاه و بازدید از مناطق زلزله زده و رسیدگی به وضعیت مردم در این مناطق است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۵ روز گذشته اقدامات گسترده‌ای توسط دولت و سایر نیرو‌ها برای امداد رسانی به مناطق زلزله زده انجام شده است، گفت: تلاش‌ها برای کمک و اسکان مردم در مناطق زلزله زده بیشتر خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به اینکه در ابتدا قرار بود برای اسکان موقت مردم وجوه نقد پرداخت شود تا آن‌ها برای اسکان خانه اجاره کنند، اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود تصمیم گرفته شد تا به کسانی که تمایل دارند کانکس تحویل شود.  

در حال حاضر هر دو راهکار برای اسکان موقت زلزله زدگان پیش بینی شده است و مردم می‌توانند در این خصوص تصمیم گیری کنند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه همزمان کار اسکان دائم نیز آغاز شده است، گفت: منابع مالی برای اسکان دائم تامین شده است، کار آوار برداری به سرعت در حال انجام است و مراحل بعدی نیز به سرعت پیش خواهد رفت.

وی اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده مردم هر چه سریعتر به خانه‌های دائم بروند و کار مهمتر دیگر یعنی برگشت به کار و زندگی در مناطق زلزله زده انجام شود.

جهانگیری با اشاره به حضور وزراء و معاونان رییس جمهور در این سفر، گفت: آن‌ها ماموریت دارند تا حرکت اقتصادی در مناطق زلزله زده را آغاز کنند و با تصمیم گیری واحد‌های کشاورزی، دامداری و خدماتی را برای تداوم فعالیت آماده نمایند تا آن‌ها ادامه کار دهند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: امیدواریم در جلسه امروز که با حضور نیمی از اعضای هیات دولت برگزار می‌شود تصمیمات خوبی برای برگشت زندگی به روال عادی، کار و تولید در مناطق زلزله زده اتخاذ کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، جهانگیری را در این سفر وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون امور مجلس رییس جمهور، رییس جمعیت هلال احمر و رییس ستاد بحران کشور همراهی می‌کنند.

شایان ذکر است این سومین سفر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه می‌باشد.

نظر شما